27.06.2013. 21:15
Eiropas sieviešu basketbola čempionāta pusfinālā iekļuvusi Turcija, kas ceturtdien ar rezultātu 55:41 (14:10, 17:8, 10:15,14:8) pieveica Baltkrievijas valstsvienību.

Jau ar cīņas sākumu turcietes ņēma vadības grožus savās rokās, ko pārliecinoši neatlaida līdz pat spēles beigām, lai gan gandrīz divas minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Baltkrievijas izlasei bija vien četru punktu deficīts.

Rezultatīvākā uzvarētājām ar 13 punktiem bija Sazije Ivegina, savukārt desmit punktu un septiņas atlēkušās bumbas Nevrijes Jilmazas kontā. Tikmēr baltkrieviešu labā 12 punktus guva Katirina Sņicina, kura savas komandas rindās vienīgā guva vismaz desmit punktus.

Iepriekšējā Eiropas čempionātā, kas 2011.gadā norisinājās Polijā, Turcijas izlase ierindojās augstajā otrajā vietā. Savukārt noslēdzošais ceturtdaļfināla mačs tiks aizvadīts ceturtdienas vakarā, kad savā starpā spēlēs sacensību saimniece Francija un Zviedrija, kas finālturnīrā spēlē pirmoreiz kopš 1987.gada.

Jau vēstīts, ka pirmajos ceturtdaļfināla mačos trešdien Serbijas valstsvienība, pateicoties iespaidīgam izrāvienam pēdējās minūtēs, ar rezultātu 85:79 pieveica Itāliju, bet Spānija, kas arī veica izrāvienu cīņas beigās, ar 75:58 uzveica Čehiju. Savukārt cīņā par iespēju paspēkoties par piekto vietu Eiropas čempionātā Čehija ceturtdien ar rezultātu 72:68 (24:13, 15:21, 13:13, 20:21) pieveica Itāliju.

Kā ziņots, otrā posma E apakšgrupā uzvaru ar pieciem panākumiem piecās spēlēs izcīnīja Spānija, kurai ar četrām uzvarām sekoja Turcija. Trešo vietu ar trim uzvarām ieņēma Itālija, kurai ar diviem panākumiem sekoja Zviedrija. Pie vienas uzvaras tika Melnkalne, bet tikai neveiksmes cieta Slovākija. Savukārt F grupā piecas uzvaras bija Francijai, pie trim panākumiem tika Serbija, kas otro posmu iesāka bez uzvarām, un Baltkrievija, bet pa divām uzvarām bija Čehijai un Lielbritānijai. Tikmēr piecas neveiksmes piedzīvoja Horvātija.

Zīmīgi, ka salīdzinājumā ar iepriekšējo Eiropas čempionātu, ceturtdaļfinālu atkal sasniegusi vien Turcija, Francija un Čehija, savukārt Krievijai, Horvātijai, Melnkalnei, Lietuvai un Latvijai tas šoreiz nav izdevies.

Kā ziņots, Latvijas izlase pirmā posma C apakšgrupā piedzīvoja zaudējumus pret Franciju, Lielbritāniju un Serbiju, noslēdzot dalību sacensībās jau pēc trim spēlēm. Pēc tam trīs labākās šīs grupas komandas apvienojās ar pirmajām trim D grupas vienībām, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, un izveidoja F apakšgrupu.

Savukārt A un B grupu spēcīgākās komandas sacentās E apakšgrupā. Izslēgšanas spēlēm kvalificējās abu otrā posma grupu četras labākās komandas. Jau vēstīts, ka pirmo posmu bez Latvijas, Ukrainas un Lietuvas nepārvarēja arī iepriekšējo sešu Eiropas čempionātu finālos spēlējusī Krievijas izlase.

Sacensības risinās no 15. līdz 30.jūnijam. Apakšgrupu turnīrā komandas sacentās Trēlazē un Vānā, otrajā posmā tās tikās Vandē un Lillē, bet izslēgšanas mači notiek Oršī.