20.07.2016. 20:46
Vācijas futbola izlases uzbrucējs Mario Gomess savā Facebook profilā ievietoja paziņojumu angļu un vācu valodā, atklājot, ka valsts apvērsuma mēģinājuma dēļ nevēlas palikt Stambulas "Besiktas".

"Tas bija grūts lēmums, kuru nācās ļoti daudz pārdomāt," rakstīja Mario Gomess. "Man jums, "Besiktas" faniem, jāsaka, ka man ir ļoti smagi apzināties, ka vairs nespēlēšu šajā lieliskajā klubā, šo brīnišķīgo fanu priekšā un šajā unikālajā stadionā. Iemesls ir pilnībā saistīts ar politisko situāciju! Nav neviena cita sportiska vai cita veida iemesla, kas man licis pieņemt šo lēmumu."

"Tas ir tikai šo briesmīgo notikumu dēļ, kas norisinājušies dažu pēdējo dienu laikā. Ceru, ka spēsiet to saprast! Izsaku milzīgu pateicību kluba, faniem un visiem cilvēkiem, ar kuriem mana ģimene un es piedzīvojām brīnišķīgus brīžus. Tas bija fantastisks gads. Ceru, ka šīs politiskās problēmas jau drīzumā var tik atrisinātas miermīlīgā veidā. Tad ļoti vēlētos atkal spēlēt "Besiktas". Klubs un šī valsts pēdējā gada laikā man kļuva ļoti tuvi. Ceru, ka drīz varēsim atkal tikties."

Gomess aizvadīto sezonu pavadīja īrē Stambulas "Besiktas", kā sastāvā kļuva par Turcijas čempionu un Superlīgas labāko vārtu guvēju. 31 gadu vecais uzbrucējs 22 spēlēs guva 26 vārtus un par sešu sitienu tiesu apsteidza kamerūnieti Samuelu Eto'o, kurš devītās vietas ieguvējas "Antalyaspor" labā guva 20 vārtus. Īres līgumā bija atrunāta iespēja par Gomesa sportisko tiesību izpirkšanu.

Gomess karjeru sāka "Stuttgart" sastāvā, Bundeslīgā 121 spēlē gūstot 63 vārtus, bet no 2009. līdz 2013. gadam viņš pārstāvēja Minhenes "Bayern". Bavāriešu labā Gomess Bundeslīgā 115 spēlēs guva 75 vārtus. 2013. gadā viņu par 20 miljoniem eiro nopirka Florences "Fiorentina", taču nopietns savainojums un sportiskās formas neatgūšana nozīmēja neizdevušos pāreju – A Sērijā Gomess aizvadīja tikai 29 spēles un guva septiņus vārtus.

Vācijas izlasē pieredzējušais uzbrucējs guvis 29 vārtus 68 spēlēs un piedalījās arī "Euro 2016" finālturnīrā, četros mačos gūstot divus vārtus. Līgums ar "Fiorentina" Gomesam ir spēkā vēl uz vienu gadu. Stambulas "Besiktas" kā Turcijas čempionei ir garantēta vieta Čempionu līgas grupu turnīrā.

Izmantotie resursi:https://www.facebook.com/mario33gom...Aquatic Vita, SIA Brīvības gatve 314, Rīga, LV-1006
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties