19.01.2017. 20:44

Pāra uzvarētājas “Round of 8” kārtā sacentīsies pret “Charleville Mezieres” (Francija) un “Good Angels Košice” (Slovākija) dueļa spēcīgāko komandu. Slovākijas čempiones pirmajā cīņā savā laukumā uzvarēja Francijas čempionāta līderes ar 83:64.

TTT spēles norises vietā ieradās trešdienas pēcpusdienā. Cegledā daudz laika nācās pavadīt autobusā – lai nokļūtu uz vakara un rīta treniņiem, kā arī spēli, katru reizi nācās mērot 40 kilometrus vienā virzienā.

Cegled: Medģesi, Katona, Skoriča, Naģi-Bujdoso, MaksimovičaTTT: Eibele, Krastiņa, Baško-Melnbārde, Sazerlenda, Paugaite

Rīdzinieces pirmajā ceturtdaļā uzrādīja lielisku metienu precizitāti, realizējot 11 no 19 metieniem. Četras spēlētājas – Anda Eibele, Sidnija Kārtere, Ieva Krastiņa un Digna Strautmane – precīzi uzbruka no perimetra, trāpot 5 no 8 tālmetieniem. Mājinieces koncentrējās spēlei groza tuvumā, bet no trīspunktu līnijas neuzmeta ne reizi. Pēc 10 minūtēm 28:16 TTT labā.

Nākamajās desmit minūtēs notika pavērsiens. Cegledas spēlētājas biežāk uzvarēja divcīņas par atlēkušajām bumbām (17-24), kā arī turpināja iespēlēt groza apakšā Jeļenai Maksimovičai un Norai Naģi-Bujdoso. Masīvo centra spēlētāju duets pirmajā puslaikā iemeta 10 no 15 divpunktu metieniem, kamēr rīdzinieces realizēja tikai 8 no 23 mēģinājumiem. Pietrūka brīvmetienu (1/2 pret 9/11). Otrajā ceturtdaļā vienīgo tālmetienu trāpīja Anda Eibele un pretinieces strauji tuvojās. Puslaika izskaņā “Cegled” veica 0:11 izrāvienu, panākot četru punktu pārsvaru – 35:39.

Komandu rotācija ievērojami atšķīrās. Aigars Nerips pirmajā puslaikā cīņā iesaistīja desmit spēlētājas, tikai Krastiņai, Guntai Baško-Melnbārdei un Aišai Sazerlendai laukumā pavadot vairāk par 15 minūtēm. Sāncenšu rindās Dora Medģeši, Maja Skoriča un Naģi-Bujdoso spēlēja bez atpūtas, savukārt Maksimoviča cīnījās gandrīz 18 minūtes.

Trešās ceturtdaļas sākumā Cegledas izrāviens turpinājās, sasniedzot 0:15 atzīmi – 35:43. TTT spēlētājām galīgi neveicās ar punktu gūšanu – no spēles ilgu laiku varēja trāpīt tikai Sidnija Kārtere. Ungārijas kluba pārsvars auga, 27. minūtē sasniedzot 18 punktus – 41:59. Rīdzinieču darbību atdzīvināja vienpadsmitās spēlētājas – Baibas Eglītes – iznāciens. Vairākas noturētas aizsardzības, divi Andas Eibeles tālmetieni un starpība saruka uz pusi – 50:59. Pusstundas beigās pārākas atkal bija pretinieces – 51:63.

Nākamās ceturtdaļas sākumā Skoriča un Katona atjaunoja 16 punktu pārsvaru Cegledai – 51:67. TTT garās spēlētājas Paugaite, Sazerlenda un Kūlīte 35 minūtēs realizēja 4 no 18 divpunktu metieniem, kamēr aizsardžu un uzbrucēju pienesums joprojām netuvojās pirmās ceturtdaļas līmenim. Vēl divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām bija mīnus sešpadsmit – 55:71, taču mājinieču spēki strauji gāja uz beigām.

Ieva Krastiņa turpināja pārķert bumbas, palīgā nāca pārējās. Kārtere agresīvi spēlēja uzbrukumā, bet Skoričai tika nosvilpta nesportiskā piezīme. Astoņdesmit vienu sekundi pirms pamatlaika beigām starpība saruka līdz pieciem punktiem – 66:71. Pēdējo grozu spēlē guva mājinieces.