07.10.2017. 18:45

Mārtiņa Zībarta trenētā komanda savstarpējās spēlēs izcīnīja 90. uzvaru pēc kārtas (bilance 90-2), tai skaitā guva trīspadsmito panākumu Latvijas-Igaunijas līgas cīņās. Apvienotajā čempionātā rīdzinieces piedzīvojušas neveiksmes tikai pret Tallinas ECLEX, SK “Cēsis” un “Catz Lappeenranta”, taču divas no minētajām komandām šobrīd nepastāv un trešā nestartē.

TTT: Pedija, Krastiņa, Baško-Melnbārde, Malota, StjuarteLiepāja: Jākobsone, Lipe, Veinberga, Vītola, Ivaščanka

Pirmajās minūtēs toni laukumā noteica TTT ārējās līnijas spēlētājas. Laba bumbas kustība beidzās ar izspēlēm līdz brīviem metieniem no groza apakšas. Ieva Krastiņa apgādāja partneres ar piespēlēm un trīs reizes rezultatīvi uzbruka pati, ātri sametot septiņus punktus. Tikpat ātri punkti krājās Guntai Baško-Melnbārde – viņa devās garāmgājienos un atzīmējās ar klasisko atmugurisko metienu no groza apakšas (reverse lay-up). Liepājnieces pirmos trīs grozus no spēles guva ar tālmetieniem (vienreiz Ieva Veinberga, divreiz Ieva Vītola), bet vēlāk sāka uzbrukt arī groza tuvumā – 23:15. Kate Krēsliņa sekoja Krastiņas pēdās, realizējot 2+1 gājienu, savukārt Veinbergas otrajam tālmetienam rīdzinieces atbildēja ar Rūtas Veideres un Azanijas Stjuartes guvumiem – 30:18.

Nākamajā ceturtdaļā rīdzinieces sāka biežāk kļūdīties, metienu precizitāte kritās. “Liepājas Papīru” tikmēr savos plecos uzcēla Ilze Jākobsone. Saspēles vadītāja gan komandēja partneres, gan pati sekmīgi uzbruka no dažādām pozīcijām. Desmitminūtes vidū liepājniecēm izdevās gūt punktus pēc pretinieču kļūdām, trīs reizes pēc kārtas labās pozīcijās pie groza nokļuva Emīlija Krista Grava – 38:34. TTT atjaunoja spiedienu groza apakšā, neļaujot pretiniecēm tikt vēl tuvāk. Rūta Veidere un Azanija Stjuarte panāca plus desmit – 44:34. Pirmā puslaika pēdējās minūtēs kontroli atkal pārņēma TTT mazās spēlētājas. Kate Krēsliņa pārķēra bumbas, precīzi uzbruka un piespēlēja, pāris ātros uzbrukumus noorganizēja Ieva Krastiņa. Izrāviens 15:0 nodrošināja plus deviņpadsmit – 53:34.

TTT pirmajā puslaikā guva 42 punktus soda laukumā, kamēr “Liepājas Papīrs” atbildēja ar 16 punktiem. Pēdējās minūtēs pirms pārtraukuma rīdzinieces ievērojami papildināja arī pēc kļūdām (19-6) un ātrajos izrāvienos (11-2) gūto punktu skaitu. Liepājnieces realizēja 5 no 12 tālmetieniem, bet mājinieču rindās pirmo tālmetienu 15. minūtē iemeta Gunta Baško-Melnbārde (summā 1/7). Azanija Stjuarte sameta 16 punktus, Baško-Melnbārde 13, Ievai Krastiņai un Ievai Vītolai pa deviņiem punktiem.

Spēlei atsākoties, rīdzinieces izmantoja pārākumu fiziskajā sagatavotībā, biežāk tiekot pie ātrajiem izrāvieniem un viegliem punktiem. Uzbrukumā divi pret vienu saspēlējās Gunta Baško-Melnbārde un Ieva Krastiņa, punktus turpināja krāt garās spēlētājas. TTT divreiz panāca 25 punktu pārsvaru (64:39 un 66:41), taču liepājnieču precizitāte tālmetienos (Linda Rubene, Sabīne Lipe) ļāva viņām 29. minūtē atjaunot “status quo” – 66:47. Pusstundas izskaņā nedaudz veiksmīgākas bija mājinieces – 69:48.

Gunta Baško-Melnbārde, Ieva Krastiņa un Azanija Stjuarte turpināja iekarot Liepājas grozu. TTT četrās minūtēs veica izrāvienu 14:4 un pirmo reizi sasniedza 30 punktu pārsvaru – 83:52. Liepājnieču precizitāte tālmetienos kritas, savukārt soda laukumā viņām bija grūti pretoties rīdzinieču pārspēkam – vidēji izdevās gūt vienu grozu divās minūtēs. Līdz 37. minūtei TTT “krāsā” sameta 60 punktus – par sešiem vairāk nekā “Liepājas Papīrs” spēja no visām pozīcijām (86:54). Galotnē rīdzinieces nosargāja 30 punktu pārsvaru.

TTT Rīga – Liepājas Papīrs 93:58 (30:18, 23:16, 16:14, 24:10)TTT: Stjuarte 20 (8ab), Baško-Melnbārde 19 (6ab), Krastiņa 14 (3rp), Krēsliņa 10 (4pb), Pedija 9 (5ab), Veidere 9 (3ip), Malota 7, Eibele 5, Eglīte; Priede. Pilābere, Rozentāle, Gulbe.Liepāja: Grava 12, Rubene 10, Vītola 9 (5ab), Veinberga 8 (5ab), Puriņa 6, Jākobsone 5 (4ab, 4rp), Ivaščanka 4 (5ab), Lipe 3, Kudule 1, Meilus.Tiesneši: Kristaps Konstantinovs, Anna Belousova, Kristīne Simanoviča.

Metieni no spēles: 37/74 vs 22/522p: 33/62 vs 14/283p: 4/12 vs 8/241p: 15/17 vs 6/8AB: 34 (13/21) vs 35 (10/25)RP: 19 vs 13Kļ.: 7 vs 28PB: 15 vs 5BM: 2 vs 1Personiskās piezīmes: 12 vs 19Punkti pēc kļūdām: 38 vs 6Punkti soda laukumā: 62 vs 26Otrās iespējas punkti: 13 vs 7Punkti ātrajos izrāvienos: 15 vs 2Starta piecinieki: 69 vs 29Rezerves: 24 vs 29

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana