13.11.2013. 16:21
Sieviešu basketbola klubs "TTT Rīga" (4-0) līdz sezonas beigām ir noslēdzis līgumu ar trīskārtējo Eiropas čempionātu dalībnieci, aizsardzi Kristīni Kārkliņu (175/30.09.1983/TTP). Spēlētāja tiks pieteikta ceturtdien, 14. novembrī, paredzētajai izbraukuma spēlei pret "RSU/Merks" vienību (4-1).

Kristīne Kārkliņa:"Prieks, ka izdevies vienoties par spēlēšanu "TTT Rīga" sastāvā. Esmu jau noilgojusies pēc spēlēm un spēļu emocijām, tāpēc ar nepacietību gaidu sezonas sākumu."

Kristīne Kārkliņa ir spēlējusi trijos Eiropas čempionāta finālturnīros (Latvija 2009, Polija 2011, Francija 2013), tai skaitā divas reizes sacentusies ceturtdaļfinālā. Latvijas valstsvienību aizsardze pārstāvējusi sešas vasaras (2004, 2009-2013), pavisam 76 spēlēs gūstot 533 punktus.

Eiropas čempionātā Francijā Kārkliņa kļuva par rezultatīvāko izlases spēlētāju, trīs spēlēs gūstot 31 punktu, kā arī bija otra labākā cīnītāja par atlēkušajām bumbām un vidēji spēlē izprovocēja 5,0 pretinieču pārkāpumus.

2013. gada sezonā Kārkliņa spēlēja Turcijas virslīgā, palīdzot “Ceyhan” klubam (regulārās sezonas bilance 12-14, astotā vieta) iekļūt izslēgšanas spēlēs. “Play-off” pirmajā kārtā komanda atzina Turcijas čempionvienības “Fenerbahce” pārākumu ar 0-2. Kārkliņa 28 spēlēs vidēji 18,4 minūtēs guva 7,6 punktus, izcīnīja 1,9 atlēkušās bumbas un izdarīja 2,5 rezultatīvas piespēles.

“TTT Rīga” sastāvā Kārkliņa pirmo reizi spēlēja no 2009. gada rudens līdz 2011. gada februārim, palīdzot klubam uzvarēt 2010. gada Latvijas čempionātā. Līdz 2010. gada decembrim spēlētāja veica komandas kapteines pienākumus. 60 spēlēs gūti 655 punkti, t.sk. 41 LSBL spēlē – 492 punkti.

2011. gada sezonā Kārkliņa sacentās 14 LSBL spēlēs, vidēji 28:04 minūtēs gūstot 13,9 punktus, izcīnot 4,6 atlēkušās bumbas un 3,8 reizes rezultatīvi piespēlējot. Aizsardze realizēja 51% divpunktu, 35% trīspunktu un 79% brīvmetienu.

FIBA Eirolīgas sacensībās Kārkliņa piedalījās 9 spēlēs, vidēji 25,6 minūtēs guva 8,6 punktus, izcīnīja 2,0 bumbas zem groziem un 1,2 reizes rezultatīvi piespēlēja (2010. gada sezonā 10 spēles, 30,8 minūtes, vidēji 8,6 punkti, izcīnītas 2,6 bumbas zem groziem un 1,9 reizes rezultatīvi piespēlēts). Pavisam 19 spēlēs gūti 163 punkti.

Kārkliņa ir trīskārtēja Latvijas čempione (1999, 2009, 2010), atzīta par LSBL labāko spēlētāju aizsardzībā un labāko rezultatīvo piespēļu dalītāju (2010). “TTT Rīga” sastāvā spēlētāja spēlēs ar trīspadsmito numuru.