06.04.2014. 21:12
Tallinā notiekošā «Nordea» Basketbola līgas (NBL) sievietēm sešu komandu finālturnīra finālā svētdien Latvijas klubs «TTT Rīga» ar rezultātu 60:50 (18:9, 12:16, 15:11, 15:14) pārspēja iepriekšējā gada čempiones «Cēsis».

• «TTT Rīga» pievienojas divas amerikāņu basketbolistes 2014. g. 27. februāris
  • «TTT Rīga» papildina sastāvu ar Latvijas izlases basketbolisti Kārkliņu 2013. g. 13. novembris

Veiksmīgi Rīgas klubs iesāka pirmo ceturtdaļu, pāris minūšu laikā gūstot deviņus punktus pēc kārtas (13:3), bet ceturkšņa izskaņā tika panākts jau 11 punktu pārsvars (18:7). Otrajā ceturtdaļā spēle kļuva daudz līdzvērtīgāk, «Cēsu» basketbolistēm būtiski samazinot rezultāta starpību (17:21).

Otrajā puslaikā ievadā «TTT Rīga» guva piecus bezatbildes punktus, kas ļāva atjaunot desmit punktu pārsvaru uz tablo (35:25), bet atlikušajās ceturtdaļas minūtēs iegūtais pārsvars regulāri tika nosargāts, veiksmīgi atbildot uz visiem «Cēsu» basketbolistu rezultatīvajiem uzbrukumiem. Noslēdzošajā cīņas daļā «Cēsis» spēja rezultātu samazināt vien līdz astoņiem punktiem (45:53), rīdziniecēm triumfējot mačā un turnīrā kopumā.

Uzvarētāju rindās 18 punktus guva Kristīne Kārkliņa, kļūstot par mača rezultatīvāko spēlētāju, bet ar 15 punktiem atzīmējās Baiba Eglīte.

Tikmēr «Cēsu» kluba labā 17 punktus guva Liene Priede.

Kā zināms, pirms tam svētdien Latvijas kluba RSU/«Merks» basketbolistes cīņā par NBL bronzas medaļām ar rezultātu 75:60 (26:19, 17:17, 16:13, 16:11) apspēlēja sacensību saimnieces un Igaunijas čempiones Tallinas «Eclex».

Jau vēstīts, «Cēsis» pusfinālā sestdien ar 78:54 pārspēja RSU/«Merks», bet «TTT Rīga» ar 51:40 uzvarēja «Eclex» basketbolistes.

Pirms tam pusfinālā piektdien gandrīz iekļuva Latvijas klubs «Vega 1»/«Liepāja», kas ceturtdaļfināla mačā ar 64:67 tomēr zaudēja «Eclex» basketbolistēm, savukārt RSU/«Merks» citā ceturtdaļfināla mačā ar 88:54 sagrāva Lauras Auderes pārstāvēto Igaunijas klubu «Tallinas Universitāte».

«Cēsis» un «TTT Rīga» komandas kā regulārā čempionāta divu posmu divas spēcīgākās komandas pusfinālā iekļuva automātiski. Savukārt «Vega 1»/«Liepāja» un «Tallinas Universitāte» vienības pirms tam veiksmīgi pārvarēja astotdaļfināla kārtu.

Šosezon Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta pamatturnīrā piedalījās astoņas komandas no Latvijas un piecas no Igaunijas. Vienības sākotnēji izspēlēja vienu apli, bet turpinājumā tās sadalījās divās grupās (1.-6. un 7.-13.vietas ieguvējas).

Spēcīgāko komandu grupā ar deviņām uzvarām desmit spēlēs triumfēja «Cēsis», kurai ar astoņiem panākumiem sekoja «TTT Rīga» basketbolistes, bet pa piecām uzvarām iekrāja «Eclex» un RSU/«Merks», augstāku pozīciju labāku savstarpējo spēļu rezultātu dēļ ieņemot Tallinas klubam. Ar trim uzvarām piekto vietu ieņēma «Tallinas Universitāte», bet visās desmit spēlēs zaudējumus piedzīvoja Igaunijas komanda Tallinas «Audentes».

Tikmēr vājāko komandu grupā ar 11 uzvarām 12 spēlēs triumfēja «Vega 1»/«Liepāja», bet astoņi panākumi 12 mačos bija «Latvijas Universitātes» komandai, abām tiekot pie vietas izslēgšanas spēlēs. Pie astoņām uzvarām 12 cīņās tika arī «TTT Rīga - Juniores» vienība, kas sezonu noslēdza trešajā vietā šajā grupā un kopvērtējuma devītajā pozīcijā.

Latvijas U-16 izlase ar četriem panākumiem 12 mačos ieņēma sesto vietu grupā, bet «Kolibri Pepsi»/«47.vsk» basketbolistes zaudēja visās 12 cīņās un bija pārliecinošas pastarītes septītajā pozīcijā.

Otrajā posmā katrā grupā tika izspēlēti divi apļi (punkti tiek skaitīti no jauna), bet trešajā posmā notika divas izslēgšanas spēļu sērijas starp 5.-8. un 6.-7.vietas ieguvējiem.

Pērnajā sezonā «Cēsis» uzvarēja pirmajā Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, kā arī izcīnīja trešo Latvijas čempionu titulu un otro pēc kārtas.