17.12.2015. 20:36
Basketbola klubs "TTT Rīga" ceturtdien, 17. decembrī, izbraukumā zaudēja "Dynamo Moscow" ar rezultātu 59:61, taču izcīnīja pirmo vietu B grupā un pirmo reizi 21. gadsimtā kvalificējās Eiropas kausa izslēgšanas spēlēm. Rīdzinieču pretinieces astotdaļfinālā kļūs zināmas pēc dažām stundām.

# Komanda U-Z Attiecība
1 TTT Rīga 4-2 426:385
2 Orduspor 4-2 468:425
3 Dynamo Moscow 4-2 408:420
4 Udominate Basket 0-6 396:468

Sākot no TTT atjaunošanas 2006. gada rudenī, komanda FIBA turnīros sacenšas sesto reizi. Iepriekšējās piecās reizēs – 2007. gada sezonā Eiropas kausā un nākamajās četrās sezonās FIBA Eirolīgā – komanda neizkļuva no grupas. Ceturtdien komanda atvēra jaunu lappusi.

Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda ceļā uz “play-off” izcīnījusi piecas uzvaras astoņās spēlēs. Kvalifikācijas kārtā divu spēļu summā tika pārspētas Austrijas čempiones “Flying Foxes”, savukārt grupas turnīrā pa reizei pieveikti Eiropas bagātāko līgu – Krievijas un Turcijas – klubi.

TTT Rīga: Kārtere, Krastiņa, Eglīte, Mena, Meļņika

Spēles apstākļos rīdziniecēm neizdevās uzreiz pielāgoties Krilatskas zāles plašumam un cietajiem groziem. Izdevās radīt spiedienu aizsardzībā, pārķert vairākas bumbas un uzbrukt soda laukumā, taču vairākums metienu bija neprecīzi, turklāt no visām pozīcijām. Meļņika labi cīnījās soda laukumā, ātri gūstot sešus punktus, taču realizācija kliboja arī viņai – 10:10. Pirmās ceturtdaļas izskaņā mājinieces sameta septiņus punktus pēc kārtas – 10:17.

Ksenija Tihoņenko mājas zāles grozu pārvaldīja labāk par rīdzinieču garajām spēlētājām, līdz otrās ceturtdaļas vidum sametot 12 punktus. Lūzumu panāca TTT aizsardzes, kuras darbojās labāk par pretiniecēm. Krastiņas pārķertās bumbas, Kārteres ātrie izrāvieni un Eglītes efektivitāte uzbrukumu noslēgumos strauji samazināja starpību – 24:25. Puslaika beigās Mena iespēlēja bumbu Kūlītei, bet Rūta Veidere realizēja pustālo metienu pēc Ievas Krastiņas piespēles – 28:27.

Puslaikā rīdzinieču aizsardzības varējumu apliecināja gūtie punkti pēc kļūdām (10-4) un ātrajos uzbrukumos (11-2). Arī soda laukumā pārsvars bija TTT pusē (16-14). Pietrūka vienīgi precīzu tālmetienu (0/7 pret 2/4) un soda metienu realizācijas (4/9 pret 5/7).

Meļņikas precīzie brīvmetieni, Kārteres kārtējie divi punkti un Eglītes tālmetiens palielināja pārsvaru līdz sešiem punktiem – 35:29. “Dynamo” mainīja aizsardzību, cenšoties atspiest rīdzinieces tālāk no soda laukuma. Uzbrukumā iespēlējoties Fjodorenkovai, pretinieces guva astoņus punktus pēc kārtas, taču Veideres soda metieni un Menas divpunktnieks atjaunoja neizšķirtu – 37:37 un 39:39. Pēc Eibeles tālmetiena izdevās atgūt arī vadību (42:41), taču pusstundas beigās sekmīgākas bija “Dynamo” spēlētājas – 44:46.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā sekoja vēl dažas vadības maiņas, divreiz tika fiksēts arī neizšķirts. Mājinieces centās aizbēgt, taču Eibeles pārķertā bumba ar piespēli Kārterei un Ievas Kūlītes divi punkti ar sodu atjaunoja līdzsvaru – 55:55. Kārterei ātrajā uzbrukumā neizdevās atgūt vadību un priekšā no jauna izvirzījās pretinieces – 55:58 un 57:59. Minūti pirms pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja Baiba Eglīte – 59:59. Sekoja neveiksmīgu uzbrukumu apmaiņa. “Dynamo” varēja spēlēt gandrīz līdz galam, bet Kārtere uzsita sodu pret Fjodorenkovu. Abi metieni sasniedza mērķi. TTT rīcībā pēc minūtes pārtraukuma palika 12,8 sekundes. Menas tālmetiens nebija precīzs un cīņa bija galā.

B grupas kopvērtējumā trīs komandas finišēja ar bilanci 4-2. Arī visi savstarpējie dueļi noslēdzās ar kaujinieciskiem neizšķirtiem, taču gūto un zaudēto punktu attiecība komandas sarindoja sekojoši: TTT (2-2, +15), “Orduspor” (2-2, +7) un “Dynamo” (2-2, -22).

Dynamo Moscow – TTT Rīga 61:59 (17:10, 10:18, 19:16, 15:15)Dynamo Moscow: Tihoņenko 23 (11ab), Fjodorenkova 14 (7rp), Pimenova 7, Kuļičova 6, Sizjakova 4, Kirina 4, Rjabuhina 2, Potjomina 1, Doroševa (7ab), Rjabova; Solovjova.TTT Rīga: Kārtere 14 (2p 7/15, 3p 0/2; 5ab), Eglīte 11, Meļņika 8 (5ab, 5pp, 5ip), Kūlīte 7 (7ab, 4ip), Krastiņa 6 (3rp, 3pb), Mena 6 (4ab, 3rp), Veidere 4, Eibele 3, Priede; Aizsila, Puriņa, Džarcāne.

Citronmuiža, biedrība Rauna, Vidzemes 13-7, Raunas p., Raunas n., LV-4131