07.04.2014. 12:08
"TTT Rīga" basketbolistes svētdien, 6. aprīlī, pārtrauca SK "Cēsis" uzvaru gājienu Latvijas un Igaunijas turnīros, finālspēlē Tallinā pārspējot sāncenses ar rezultātu 60:50.

, nra.lv, Sports

Dita Rozenberga bija ļoti nikna uz sevi par pusfinālā pieļautajām kļūdām un neiemestajiem metieniem no groza apakšas. Fināla pirmajās minūtēs viņa spēja koncentrēties, vairākas reizes uzlaužot Cēsu aizsardzību. Sacīkstes ar Zani Jākobsoni rezultējās divos punktos ar sodu, bet nākamais Ditas trāpījums un Kristīnes Kārkliņas divpunktnieks panāca desmit punktu pārsvaru – 13:3. Vienmērīgu uzbrukuma tempu rīdziniecēm noturēt neizdevās, toties centība aizsardzībā un Cēsu neprecīzie soda metieni ļāva pirmajā ceturtdaļā noturēt deviņu punktu pārsvaru – 18:9.

Cēsis spēlēja pacietīgi, nesteidzās, dalījās ar bumbu. Otrās ceturtdaļas sākumā Armanda Krauliņa un Uģa Viļuma komanda veica 0:6 izrāvienu, pietuvojoties trīspunktu metiena attālumā – 18:15. Ofensīvu pārtrauca Baibas Eglītes tālmetiens, savukārt brīdi vēlāk TTT izdevās improvizēta sadarbība. Kārkliņa pārķerto bumbu nogādāja Ievai Kūlītei, kura pāradresēja bumbu Kitijai Laksai. Uzbrucēja nekļūdījās, ceturtdaļas vidū divpunktniekam pievienojot tālmetienu – 28:18. Puslaika beigās Cēsis dzēsa pusi pārsvara, taču viņu statistiku pabojāja neizmantotie soda metieni (10/22).

TTT ātrās aizsardzes trešās ceturtdaļas sākumā turpināja sekmīgi piešaut Cēsu grozu, piecu minūšu laikā palielinot pārsvaru līdz vienpadsmit punktiem – 40:29. Rīdzinieces nodrošināja līdzsvaru cīņā zem groziem, neļaujot sāncenšu garajām spēlētājām tikt pie atkārtotām uzbrukumu iespējām. Cēsīm negāja arī metienos no distances, tāpēc TTT turpināja turēties vadībā, pusstundu noslēdzot ar plus deviņi – 45:36.

Pilna laukuma presingam sekoja vēl pāris veiksmīgi TTT uzbrukumi. Kārkliņa uzbrukumā izcīnīja atlēkušo bumbu un guva divus punktus no groza apakšas, bet Ieva Kūlīte no labā stūra iemeta tālu divpunktnieku – 49:36. Nākamie TTT metieni bija neprecīzi, tāpēc Brumermane, Silarāja un Priede sodīja rīdzinieces ar 0:6 izrāvienam. Pēc minūtes pārtraukuma pustālo iemeta Kārkliņa, bet groza apakšā spiedienu izturēja Kūlīte – 53:42. Trīs minūtes un desmit sekundes pirms pamatlaika beigām svarīgu tālmetienu realizēja Kitija Laksa – 56:45. Galotnē Aigara Neripa komanda nosargāja uzvaru, izcīnot pirmo titulu Latvijas un Igaunijas čempionātā.