15.12.2016. 22:06

Aigara Neripa un Jāņa Nešpora trenētā komanda, pateicoties uzvarai Samsunā ar 59 punktu pārsvaru, Eiropas kausa rangā pakāpās no divpadsmitās uz astoto vietu. Panākums nodrošināja tiesības “Round of 16” kārtas otro spēli aizvadīt savā laukumā.

TTT pretinieces izšķīrās ungāru “Cegled” un izraēliešu “Ashdod” duelī. Izraēlas klubs viesos atspēlējās no mīnusiem, svinēja uzvaru ar 82:81 un pacēlās uz septīto vietu, savukārt Ungārijas pārstāves noslīdēja uz devīto pozīciju.

Pastāvēja vēl viens variants. Ja “Wasserburg” savā laukumā pieveiktu Francijas klubu “Charleville”, rīdziniecēm pirmajā kārtā būtu jāspēlē pret Vācijas čempionēm, taču tas nenotika. Šarlvilas basketbolistes jau pirmajā puslaikā panāca 20 punktu pārsvaru un neļāva vācietēm ieņemt astoto vietu.

“Cegled” sezonu sāka Eiropas kausa kvalifikācijā, divu spēļu summā pārspējot Krievijas klubu “Enisey” ar 159:139. Grupas turnīrā ungārietes pa divām reizēm pieveica Maskavas apgabala “Sparta&K” un Lietuvas čempiones “Hoptrans Sirenos”, bet piekāpās Ašdodas komandai.

Pēdējā ceļazīme uz izslēgšanas spēlēm tiks sadalīta Košices “Good Angels” un “Olympiacos” cīņā. Slovākijas čempiones savā laukumā bija pārākas ar 72:59 un tika tālāk, pateicoties uzvarai savstarpējās cīņās (1-1, +6). Interesanti, ka “Good Angels” kopējā bilance (3-3, +6) bija sliktāka nekā sāncensēm (3-3, +8).

“Udominate” zviedru klubu duelī savā laukumā vēlreiz pieveica “Lulea” – 73:71. Zenta Meļņika 31:40 minūtēs guva 14 punktus (2p 6/14, 1p 2/4), izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, izdarīja vienu piespēli, divas reizes kļūdījās, pārķēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, saņēma trīs personiskās piezīmes un nopelnīja otro labāko lietderības koeficientu 17.

Trīsdesmit divi klubi, sadalīti astoņās apakšgrupās pa četrām komandām katrā, no 26. oktobra līdz 15. decembrim izspēlēja divu apļu turnīru. Katras grupas divas spēcīgākās komandas kvalificējās “play-off”. Izslēgšanas spēles sastāv no piecām kārtām: 1) Round of 16, 2) Round of 8, 3) ceturtdaļfināli, 4) pusfināli, 5) fināls.

Katrā “play-off” kārtā uzvarētājas noskaidros divu spēļu summā. Pirmā spēle tiks aizvadīta zemāk izsētās komandas laukumā. “Round of 8” uzvarētājas – četras komandas – ceturtdaļfinālā tiksies ar četrām Eirolīgas komandām, kuras savās grupās ieņems attiecīgi piekto un sesto vietu.

“Round of 16” pāri tika noteikti, sarindojot 16 komandas no 1-16. Rangu izveidoja, balstoties uz 1) uzvaru un zaudējumu bilanci, 2) gūto un zaudēto punktu attiecību. Astoņi pāri tika sadalīti sekojoši:

#1 Charleville – Good Angels Kosice #16#2 Yakin Dogu – Keltern #15#3 Galatasaray – PEAC Pecs #14#4 Girona – Wasserburg #13#5 Kayseri – Nice #12#6 Ragusa – Nymburk #11#7 Ashdod – Reyer Venezia #10#8 TTT Rīga – Cegled #9