08.08.2014. 23:00
Dienu pēc 11 zaudējumu sērijas pārtraukšanas pret Novaku Džokoviču Francijas tenisists Žo-Vilfrīds Tsonga Kanādā guva pirmo uzvaru deviņos mačos pret Endiju Mareju, britu pirmo numuru Toronto "Masters 1000" sacensību ceturtdaļfinālā uzveicot ar rezultātu 7:6(5), 4:6, 6:4. Marejs pēdējā setā bija vadībā ar 3:0.

Žo-Vilfrīds Tsonga 1. setā lieliski servēja, izpildot pusi no saviem mačā iespētajiem 18 eisiem un setā, kurā breiku nebija, bija pārāks taibreikā. Endijs Marejs vienreiz kļūdījās ar "bekhenda" sitienu pa līniju, bet vēl vienu minibreiku Tsonga ieguva ar lielisku "forehand" uzbrukumu. Punktu setam francūzis pielika ar eisu – 7:6(5).

Marejs 2. setā izlaida breika pārsvaru, bet devītajā geimā servi noturēja no 15:40, kam sekoja "sausais" breiks. Endijs setu pabeidza ar astoņām pēc kārtas uzvarētām izspēlēm – 6:4. Kad Marejs 3. setā izvirzījās vadībā ar 3:0, šķita, ka Endija kārtējā uzvara pār Tsongu ir vairs tikai formalitāte un laika jautājums. Tomēr notika pretējais. Marejs servēja ļoti vāji, dodot Tsongam iespējas uzbrukt, ko francūzis izmantoja. It īpaši tas attiecās uz "forehand" sitienu.

Marejs no 3:0 pārsvara zaudēja piecus geimus pēc kārtas. Ar spēles pabeigšanu Tsongam bija grūtības. Pie 5:4 viņš ātri ieguva trīs mačbumbas, taču visas ātri tika izsētas – divas ar kļūdām, vienu Marejs pats atspēlēja. Endijs pēc tam netrāpīja apvedošo sitienu, kas viņam dotu breikbumbu. Tsonga ar ceturto mačbumbu eisa izskatā pielika punktu – 7:6(5), 4:6, 6:4.

Tsongam izdevās pārtraukt astoņu zaudējumu sēriju pret Mareju. Tsonga vienīgo iepriekšējo reizi Mareju ATP līmenī uzveica 2008. gadā "Australian Open". Tsonga sezonas abas Top 10 uzvaras guvis pēdējo divu dienu laikā. Divas Top 10 uzvaras vienā turnīrā francūzis nebija guvis kopš 2011. gada "ATP World Tour Finals", kur viņš apspēlēja Mārdiju Fišu un Rafaelu Nadalu.

Tsonga otro dienu pēc kārtas pārtrauca četras iespaidīgas sērijas – bez paša divām neveiksmju sērijām pret Džokoviču un Mareju viņam izdevās pielikt punktu abu uzveikto pretinieku uzvaru sērijām pret Francijas tenisistiem. Džokovičs frančiem nebija zaudējis 37 mačus pēc kārtas, bet Marejs – 18. Pēdējais Mareju apspēlējušais francūzis līdz piektdienai bija Žeremī Šardī, kurš britu pirmo numuru 2012. gadā pārspēja Sinsinati.

Marejs pēdējo titulu izcīnīja pagājušajā gadā Vimbldonā, toreiz arī bija viņa pēdējais fināls. Šogad Marejs līdz pusfinālam ticis divos turnīros – Akapulko un "French Open". Neskatoties uz neveiksmīgo zāliena sezonu, Marejs turpina sadarbību ar Amēliju Moresmo, pirms Kanādas "Masters" turnīra paziņojot, ka tā būs ilgtermiņa.

"Rogers Cup" pēdējos 10 gados uzvarējuši tikai lielā četrinieka tenisisti. No viņiem sacensības turpina vairs tikai Rodžers Federers, kuram šodien 33. dzimšanas diena un mačs pret Davidu Fereru. Rodžers spāni uzvarējis visos 14 iepriekšējos mačos.