31.05.2015. 20:30
Žo-Vilfrīds Tsonga svētdien Parīzē guva tikai trešo uzvaru deviņos mačos pār Tomāšu Berdihu, čehu labāko tenisistu uzveicot četros setos – 6:3, 6:2, 6:7(5), 6:3. Berdihs šogad pirmo reizi 10 turnīros netika vismaz līdz ceturtdaļfinālam.

Žo-Vilfrīds Tsonga komfortablāk jutās uz smagā seguma, kas lietus dēļ viņam ļāva iegūt pārsvaru, izmantojot fiziski spēcīgāku uzbrukumu. Tāpat jāatzīmē Tomāša Berdiha problēmas ar muguru. Čeham šī ķermeņa daļa bija noteipota, liekot noprast, ka viņš nav optimālā kondīcijā.

Francūzim vajadzēja uzvarēt trīs setos, taču viņš iespaidīgi izgāza 3. seta beigas. Pie rezultāta 5:4 servējot par uzvaru mačā, Tsongam vairākas rupjas kļūdas, un Berdihs atspēlējās. Otro iespēju nodrošināt uzvaru Tsonga neizmantoja taibreikā. Tas pēc Berdiha "forehand" kļūdas sākts ar minibreiku, taču jau atkal Tsonga nospēlēja nesakarīgi, bet Tomāšam fantastisks "backhand" sitiens pa līniju ļāva uzvarēt setā.

Tsonga 4. seta sākumā nokļuva iedzinējos ar breiku, un skatītāji jau varēja sākt gatavoties piektajam setam. Berdihs franču publiku nomierināja, no 3:1 pārsvara zaudējot piecus geimus pēc kārtas! Un Berdiha sniegums šajā spēles nogrieznī bija reti neglīts. Tsonga par vietu pusfinālā sacentīsies ar Kei Nišikori, kurš pirmoreiz ticis līdz "French Open" astoņniekam.

Āzijas labākais tenisists turnīrā vēl nav zaudējis ne seta un šodien ar 6:3, 6:4, 6:2 pieveica Teimurazu Gabašvili. Jāpiebilst, ka Nišikori nospēlējis par vienu maču mazāk nekā citi turnīrā palikušie spēlētāji, jo 3. kārtu viņš izlaida Bendžamina Bekera pārguruma dēļ. Nišikori ir tikai otrais japānis, kurš ticis līdz "French Open" ceturtdaļfinālam. Džiro Sato 1931. un 1933. gadā sasniedza pusfinālu. Nišikori ir iespaidīga 4-1 savstarpējo maču bilance pret Tsongu.

Spēle Rezultāts
(2) Roger Federer – (13) Gael Monfils
(14) Jo-Wilfried Tsonga – (4) Tomas Berdych 6:3 6:2 6:7(5) 6:3
(5) Kei Nishikori – Teymuraz Gabashvili 6:3 6:4 6:2
(8) Stan Wawrinka – (12) Gilles SimonTrāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties