04.04.2014. 23:00
Noslēgusies Deivisa kausa ceturtdaļfinālu pirmā diena, kas sagādāja ne mazums pārsteigumu. Vācijas otrā komanda sensacionāli ir vadībā ar 2-0 Francijā. Čehiem tāds pats rezultāts Japānā, kamēr pārējos divos pāros ir līdzsvars vai gandrīz tāds stāvoklis.

Vācija Franciju nav uzveikusi kopš 1938. gada, tam it kā nevajadzētu notikt arī šajā nedēļas nogalē Nansī ("hard" telpās), taču sākums šokējis daudzus. Vācija izbraukumā devās ar otro sastāvu, jo savainojumu vai slimības dēļ Francijā palīdzēt nevar neviens no četriem 1. kārtas uzvarā pār Spāniju bijušajiem tenisistiem – Tomijs Hāss, Filips Kolšraibers, Florians Maijers un arī Daniels Brandss. Viņu vietā Vācijas godu aizstāv Tobiass Kamke, Jans-Lenards Štrufs, Peters Gojovčiks un Andrē Begemams.

Žiljēns Beneto pirmajā vienspēlē pamanījās pirmo reizi sešos mačos zaudēt Kamkem – 6:7(8), 3:6, 2:6. Francūzis 1. setu atdeva iespaidīgi – izsēts 4:1 pārsvars, kā arī neizmantotas piecas setbumbas! Kamke tikai otro reizi iekļauts Vācijas sastāvā un piektdien guva pirmo uzvaru Deivisa kausā. Beneto aizstāj muguras savainojumu guvušo Rišāru Gaskē, kuram ārsti noteikuši vismaz nedēļu ilgu atpūtu.

Francijai izlīdzinājumu nespēja panākt Žo-Vilfrīds Tsonga, kurš ar 7:5, 6:7(3), 6:3, 6:7(8), 6:8 dramā zaudēja Deivisa kausa debitantam Peteram Gojovčikam (ATP 119.). Tsonga 4. setā neizmantoja vieglu mačbumbu, vienkāršā situācijā sitot no gaisa, viņš bumbiņu raidīja ārpus laukuma robežām. Gojovčiks pēc tam ar servi atspēlēja otro mačbumbu un mirkli vēlāk tika līdz 5. setam.

Pēdējā seta trešajā geimā Gojovčiks ar "bekhendu" pa līniju ieguva breikbumbu, taču to neprata realizēt. Vēlreiz izpildot tādu pašu sitienu, bumbiņa piezemējās ārpus laukuma robežām. Peteram tobrīd gadījās krampji. Gojovčiks uz brīdi pameta kortu, bet, tajā atgriežoties, atspēlēja divas breikbumbas, saglabājot intrigu.

Tsonga pie 4:5 ar eisiem atspēlēja divas mačbumbas. Gojovčiks ar kārtējo "bekhendu" pa līniju pie 6:7 atspēlēja breikbumbu, bet nākamajā geimā pats tika pie breika. Tsonga geimu un līdz ar to arī maču pabeidza ar divām rupjām kļūdām – sitienu autā un tīklā. Gojovčiks pirms šodienas spēles bija zaudējis piecas spēles pēc kārtas. Vācijas tenisistam karjeras pirmā uzvara piecu setu mačā (1-2). Šodienas spēle ilga 4:19 stundas.

Cīņas Nansī notiek slēgtajos "hard" seguma kortos. Francijas sastāvā bez šodien spēlējušajiem ir vēl arī Gaels Monfīss un Mikels Lodrā. Francija uzvarējusi sešus mačus pēc kārtas pret Vāciju.

Ne tikai par sava ceturtdaļfināla, bet arī visa turnīra favorīti droši var saukt Šveici, kuras izredzes uz panākumu ievērojami palielinājusi Rodžera Federera klātbūtnē. Šveicieši savās mājās Ženēvā sev sarežģījuši dzīvi pret Krievijas un Ukrainas veidoto Kazahstānas izlasi, pirmajā dienā gūstot tikai vienu uzvaru.

"Australian Open" čempions Stanislass Vavrinka ar 6:7(5), 2:6, 6:3, 6:7(5) zaudēja Andrejam Golubevam. Stans, kurš pēc triumfa Melburnā ar neko ieverības cienīgu nav izcēlies (Indianvelsā un Maimi zaudēts attiecīgi Kevinam Andersonam un Aleksandram Dolgopolovam), Golubevam zaudēja otro reizi četros mačos. Vavrinka viņam piekāpās arī 2011. gadā Sinsinati (6:3, 4:6, 1:6), kur Golubevs pārtrauca 18 zaudējumu sēriju.

Šodien pret teicami spēlējušo Golubevu Vavrinkam viss varēja beigties ātrāk nekā 4. seta taibreikā. Golubevs pēdējā seta sākumā neprata izmantot četras breikbumbas – Vavrinka otrajā geimā servi noturēja no 0:40. Savukārt pie 5:6 Vavrinka atspēlēja divas mačbumbas, vēlreiz spēlē tiekot līdz taibreikam. Tas tika sākts ar minibreiku, taču paša kļūdas un pretinieka teicamā spēle liedza attīstīt panākumu. Šveices pirmais numurs taibreikā atspēlēja vēl trīs mačbumbas, bet ar ceturto (sesto) galā netika – Golubevam perfekts "smešs", tāpot uz gala līnijas.

Golubevs, kurš šogad tūrē ar spilgtiem rezultātiem neizceļas (Andreja kontā ir viens "Challenger" tituls Astanā), janvāra beigās Deivisa kausa 1. kārtā piecos setos (12:10 pēdējā setā) uzveica Davidu Gofānu, ieliekot pamatus uzvarai pār Beļģiju. Golubevs tajā spēlē novērsa piecas mačbumbas. Uzvara pār Vavrinku viņam ir pirmais Top 3 panākums karjerā. Iepriekš lielākā uzvara bija 2010. gadā Kualalumpurā gūtā 6:3, 6:3 uzvara pār tobrīd 5. vietā esošo Robinu Sēderlingu.

Federers Šveicei panāca izlīdzinājumu, ar 6:4, 6:4, 6:2 uzveicot Mihailu Kukuškinu. Abām komandām tā ir tikai otra tikšanās. Pirmajā, kas notika 2010. gada septembrī Pasaules grupas "play off" ietvaros, Kazahstāna savās mājās Astanā uzvarēja ar 5-0. Toreiz šveiciešiem nebija Federera, toties Vavrinka spēlēja gan un piecos setos zaudēja Kukuškinam.

Gan Itālija, gan Lielbritānija lietainajā Neapolē ir optimālā sastāvā. Britu sakarā vienīgais jautājums bija par otro numuru – izvēle bija starp Džeimsu Vordu un Danielu Evansu. Tika izvēlēts pirmais, kurš 1. kārtā uz māla apspēlēja Semu Kveriju un kopumā uz šī seguma ir spējīgāks par Evansu. Tieši Vordam bija gods sākt maču, tiekoties ar Itālijas pirmo numuru Fabio Foņīni. Cīņa lietus dēļ sākās ar divarpus stundu nokavēšanos. Foņīni spēlēja samērā pavirši, par ko tika sodīts ar zaudētu vienu setu – 6:4, 2:6, 6:4, 6:1. Fabio pirmos divus setos sāka 0:3 deficītu, atspēlēties izdevās tikai 1. setā. Itālijas pirmais numurs vēlāk atzina, ka spēlējis ar sāpēm (problēmas ar ribām).

Otro vienspēli tumsas dēļ nepaspēja izspēlēt. Endijs Marejs ar 6:4, 5:5 ir vadībā pret Andreasu Sepi. Vimbldonas čempionam vakar tika konstatēts vēdera vīruss, kura dēļ viņš nepiedalījās izlozes pasākumos, kā arī šodien klātienē nevēroja Vorda maču. Marejs savu labāko spēli nodemonstrēt nespēja, taču vismaz pagaidām ir uzvarošā pozīcijā. Endijs mirkli pirms cīņas pārtraukšanas pie rezultāta 4:5 atspēlēja četras setbumbas. Sestdien paredzēts pabeigt Mareja un Sepi maču (plkst. 11:30), vēlāk dubultspēle.

Japānas un pēdējo divu gadu čempiones Čehijas mačs Tokijā notiek bez abu komandu pirmajiem numuriem. Mājiniekiem Maiami gūtā cirkšņa savainojuma dēļ nevar palīdzēt Kei Nišikori, bet viesiem jāiztiek bez Tomāša Berdiha, kurš šogad izlasē spēlēt tikai mačos, kas notiek mājās. Neskatoties uz Berdiha prombūtni, čehi piektdien guva 2-0 pārsvaru, tiesa, pret otrā simta tenisistiem bija spiesti spēlēt deviņus setus.

Radekam Štepānekam pret Tacumu Ito, kuram viņš pirms diviem gadiem trīs setos zaudēja Diseldorfā uz māla, arī šoreiz klājās ļoti grūti, taču telpās uz "hard" nepilnu četru stundu ilgā (3:53) spēlē izdevās uzvarēt četros setos – 6:7(5), 7:6(5), 6:1, 7:5. Daudz netrūka, lai Štepāneks pret ranga 146. numuru, kurš šogad nav nospēlējis nevienu maču ATP līmenī, būtu spiests atspēlēties no 0-2.

Štepāneks pirmajos divos setos izlaida breika pārsvaru. Ja 1. setā viņš taibreiku zaudēja, tad 2. setā izdevās izglābties, no 3:5 uzvarot četrās izspēlēs pēc kārtas. Štepāneks 12. geimā, izmantojot vienu no saviem trupmjiem – "serve&volley", atspēlēja setbumbu. Japānim cīņas otrajā pusē bija problēmas ar vēderu, kā rezultātā maksimāli labi nospēlēt viņš nevarēja.

Čempionu pārsvaru dubultoja Lukašs Rosols, kurš ar 6:4, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2 apspēlēja Deivisa kausa debitantu, 21 gadu veco Taro Danielu. Pirmajos divos setos nospēlējis pārāk pasīvi, Daniels cīņas otrajā pusē darbojās agresīvāk, dominēja garajās izspēlēs un bieži uzbruka Rosola vājai vietai – "bekhendam". Tā rezultātā izdevās izdevās uzvarēt nākamajos divos setos, panākot izlīdzinājumu. Daniels pirmo reizi mūžā spēlēja piecu setu spēlē, japāņa nogurums par sevi lika manīt uzreiz, jo Rosols jau seta sākumā viegli ieguva breiku, pārsvaru nosargājot.

No 12. līdz 14. septembrim paredzētajos pusfinālos sacentīsies Japāna/Čehija ar Franciju/Vāciju un Itālija/Lielbritānija ar Šveici/Kazahstānu. Fināls paredzēts no 21. līdz 23. novembrim.

Francija – Vācija 0-2