28.05.2013. 11:12

Parīzē notiekošajā "French Open" turnīrā šodien noslēgsies 1. kārtas izspēle. Tiem tenisa skatītājiem, kuriem ir grūtības izvēlēties, ko skatīties, Sportacentrs.com piedāvā, mūsuprāt, trīs potenciāli saistošākās spēles.

Pievienojos tiem, kuri uzskata, ka visām Pēra spēlēm ir jābūt televīzijas mačiem. Šis franču tenisists spēlē atraktīvu tenisu, kas reti kuru var atstāt vienaldzīgu. Pēram ir ļoti labs "bekhends" (pat labāks pret "forehand", kas ir reta parādība tenisā), tāpat Benuā mēdz aizrauties ar "dropšotiem" un citiem elegantiem sitieniem.

Grūti atsaukt atmiņā kādu Pēra spēli, kas būtu garlaicīga. Franču tenisistam viena mača laikā garastāvoklis var mainīties vairākas reizes, no tā izriet arī viņa snieguma kvalitāte. Pērs šodien sacentīsies ar kiprieti Markosu Bagdati, kurš pats nevar sūdzēties par vāju arsenālu. Sliktā ziņa – māls nav Markosa ērtākais segums, bez tam Kipras pirmais numurs šobrīd ir sliktā formā, zaudējot septiņas no pēdējām astoņām spēlēm. Abi šogad Roterdamā spēlēja trīs sets, neitrālai auditorijai šodien novēlu vismaz četrus, bet vislabāk – piecu setus! Šis būs trešais mačs Suzannas Lenglēnas arēnā.

Beļģu talants Gofāns pērn Parīzē šokēja pasauli, no kvalifikācijas tiekot līdz pat ceturtajai kārtai, kur spēja paņemt vienu setu pret Rodžeru Federeru. Gofāna spēlē nekā pārdabiska nav, taču beļģim ir kvalitatīvi sitieni un garajās izspēlēs viņš ranga līderim varētu kaut ko piedāvāt. Džokovičs pret Davidu vēl nav spēlējis, tāpēc vismaz mača sākums varētu būt līdzvērtīgs – kamēr Džokovičs pierod pie pretinieka tenisa.

Pats Novaks pēdējā laikā ar labiem rezultātiem nevar lepoties, no tā, protams, cietusi pārliecība. Domāju, ka neviens nešaubās par šīs spēles uzvarētāju, bet kas zina, varbūt vienu setu Gofāns var aizķert. Šis mačs būs otrais Filipa Šatriē kortā un varētu sākties ap plkst. 14:00.

Šai spēlei ir potenciāls kļūt par pamatīgu murgu un noslēgties trīs setos. Tiem, kam patīk sieviešu teniss ar ļoti nestabilu sniegumu, regulāru vadības maiņu, daudz breikiem, šī spēle varētu būt tieši laikā. Abas tenisistes regulāri spēlē trīs setus un nevar lepoties ar lielu stabilitāti vai spēju mačus pabeigt divos setos.

Jankoviča bez šaubām ir talantīgāka tenisiste un Parīzē bijusi pusfinālā, bet uz māla pret Hantuhovu spējusi uzvarēt tikai trīs no piecām spēlēm jeb divas ir zaudējusi. Abas Parīzē ierodas ar pēdējā mačā trīs setos (protams) piedzīvotiem zaudējumiem, tāpēc nevienai nebūs lielas pārliecības. Runājot par trim setiem, arī abu pēdējā savstarpējā spēlē uzvarētāju izdevās noskaidrot tikai ar maksimālo setu skaitu. Jankovičas un Hantuhovas spēle atklās dienas programmu 2. kortā – tātad sāksies plkst. 12:00.

Ar pilnu trešās dienas spēļu programmu var iepazīties šeit.