09.01.2016. 15:03
Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Rūpoldingā, Vācijā, Pasaules kausa ceturtajā posmā 12,5 kilometru iedzīšanas distancē par spīti trīs kļūdām šaušanā finišēja 12.vietā, kas ir viņa šīs sezonas labākais rezultāts....

Rastorgujevs sacensības sāka no 14.pozīcijas, tomēr pateicoties ātram solim trasē spēja pacelties divas vietas augstāk un būtu ticis labāko desmitniekā, ja nebūtu kļūdījies pēdējā šāvienā. Finišā viņš no sacensību uzvarētāja austrieša Simona Edera atpalika par 59,5 sekundēm, tieši tikpat cik viņu no līdera šķīra arī sacensību sākumā.

Kā zināms, piektdien desmit kilometru sprintā Rastorgujevs ieņēma 14.vietu, bet pirms tam viņa šīs sezonas labākais rezultāts bija trešajā posmā Pokļukā izcīnītā 21.vietu iedzīšanas distancē.

Trasē Rastorgujevs devās ar 14.numuru 59,5 sekundes pēc līdera Juhannesa Tingnesa Bē no Norvēģijas. Pirmajā guļus šaušanā Latvijas biatlonists netrāpīja otro šāvienu un pēc soda apļa veikšanas noslīdēja uz 16.vietu, tobrīd no vadību saglabājušā Bē atpaliekot par minūti un 18,9 sekundēm. Savukārt otrajā guļus šaušanā Rastorgujevs aizvēra visus mērķus, kas viņam ļāva ievērojami uzlabot savu pozīciju un trešajā aplī doties kā desmitajam. Par sacensību līderi kļuva Martēns Furkads no Francijas, kuram Rastorgujevs zaudēja 50,1 sekundi.

Trešajā šaušanā, jau no stāvus pozīcijas, Rastorgujevs garām aizšāva ceturto šāvienu un atkal mēroja vienu soda apli, pēc kura viņš atradās 12.vietā, taču no Furkada atpalika vairs par 44,7 sekundēm. Pirms pēdējās ugunslīnijas Rastorgujevs bija pakāpies vienu vietu augstāk, taču šaušanā atkal pieļāva vienu kļūdu, šoreiz pēdējā piektajā šāvienā. Pēc soda apļa veikšanas Rastorgujevs bija noslīdējis uz 15.vietu. Par līderi pēc pēdējās šaušanas kļuva Eders, no kura Latvijas biatlonists atpalika par minūti un 9,6 sekundēm.

Atlikušajā distancē līdz finišam Rastorgujevs bija pietiekami ātrs, lai apsteigtu austrieti Svenu Grēsegeru, vācieti Andreasu Birnbaheru un bulgāru Krasimiru Aņevu, finišu sasniedzot 12.pozīcijā.

Uzvarētājs Eders finišu sasniedza pēc 33 minūtēm un 19,1 sekundes. Viņš mēroja tikai vienu soda apli pēc pirmās šaušanas. Otrais palika Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Martēns Furkads, kurš uzvarētājam zaudēja 4,2 sekundes, tomēr Edera uzvaru neapdraudēja, jo cīnījās ar čehu Mihalu Šlesingru par otro pozīciju. Čehijas biatlonists finišā no Edera atpalika par 5,1 sekundi.

Jau vēstīts, ka piektdien sprintā pārējie divi Latvijas biatlonisti bija rezultātu tabulas beigu daļā - Ingus Deksnis ieņēma 88.pozīciju, kamēr Roberts Slotiņš ierindojās 97.vietā starp 102 atlētiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 481 punktu saglabājis Furkads, viņam ar 394 punktiem seko norvēģis Ēmils Hegle Svensens, bet trešais tagad ar 337 punktiem tagad ir norvēģis Tarjeijs Bē. Tikmēr Rastorgujevs ar 111 punktiem pakāpies jau uz 32.pozīciju.

Pateicoties veiksmīgajam startam šajā posmā, Rastorgujevs svētdien sacentīsies masu starta sacensībās.

Pasaules kausa posmā sestdien 10 kilometru iedzīšanā plkst.16.15 pēc Latvijas laika startēs dāmas, taču Latvija gan nebūs pārstāvēta, jo Baiba Bendika piektdien sprintā bija 63.pozīcijā.

Kā ziņots, sākotnēji šim etapam bija plānots risināties citā Vācijas pilsētā Oberhofā, tomēr tur nebija piemēroti sniega apstākļi un sacensības pārceltas uz Rūpoldingu, kur pēc nedēļas tiks aizvadīts arī piektais posms.

Turpinājumā svētdien tiks veiktas distances ar kopēju startu.

Pasaules kausa kalendārā, kā jau ierasts, iekļauti deviņi posmi, kas sadalīti trijos trimestros - pirmais bija līdz Jaunajam gadam, otrais seko janvārī, bet trešais tiek aizvadīts sezonas otrajā pusē.

Pasaules meistarsacīkstes marta pirmajā pusē risināsies Oslo apkārtnē, Holmenkollenē.

Kā zināms, Latvijas biatlona izlasē pavasarī notika lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā atgriezās Vitālijs Urbanovičs, turklāt viņam tagad palīdz kādreizējie valsts biatlonisti Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tiesa, Rastorgujevs šovasar turpināja trenēties atsevišķi no pārējās komandas.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām. Savukārt neviens cits Latvijas sportists pie Pasaules kausa ieskaites punktiem jau ilgāku laiku nav spējis tikt.

Dienvidrietumu Loku Šaušanas Sporta Klubs, biedrība Celtnieku 40-42, Grobiņa, Grobiņas n., LV-3430
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA