06.09.2014. 15:47
Krievijas Hokeja federācijas prezidents Vladislavs Tretjaks (62) savulaik bija izcils vārtsargs - trīskārtējs olimpiskais un desmitkārtējs pasaules čempions. Latvijas hokeja leģenda Helmuts Balderis (62) ir viens no retajiem, kurš vienā spēlē šo vārtsargu pārspēja četras reizes. Sarunā ar žurnālu "Klubs" ietekmīgais funkcionārs arī norāda, ka nebija problēmu par Krievijas izlases treneri nozīmēt latvieti.

Balderis reiz iemeta četras ripas Tretjakam. "Tā mēdz gadīties. Ne viss ir atkarīgs no tevis. Vienkārši gadās tādas dienas. Ir maz spēlētāju, kas man iemetuši četras ripas. Vēl tāds ir Vjačeslavs Aņisins," atklāj padomju hokeja lepnums. "Balderi es zinu jau no jauniešu vecuma, 17-18 gadiem. Jau tad viņš izcēlās ar savu ātro slidošanu. Skrēja kā elektriskais vilciens. Visiem pa priekšu. Neviens netika līdzi. Ātrums bija viņa spēcīgākais ierocis. Un ļoti labas rokas. Tas viņam radīja iespējas."

Krievijā nebija iebildumu, ka par šīs valsts izlases treneri kļūst latvietis? "Nē, visi taču saprot, ka viņi [Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš] strādā tandēmā. Krievijas vājā puse ir augsta līmeņa treneru trūkums. KHL daudzi treneri ir ārzemnieki. Agrāk mēs mācījām somus, tagad mums ir pilns ar viņu treneriem. Ar izlases treneriem mums nebija lielas izvēles. Znaroku pētījām jau no MVD laikiem, un divi Gagarina kausi par kaut ko liecina," norāda krievu hokeja dzīves vadītājs. "Znaroks ir pārņēmis padomju hokeja labākās īpašības - hokejs kļuvis uzbrūkošāks. Izlasē viņš paņēma 14 debitantus, kuriem dega acis. Pat ja izlase zaudētu, neviens viņam neko nepārmestu, mēs līgumu parakstījām uz četriem gadiem. Visiem bija skaidrs, ka pusotra mēneša laikā sagatavot komandu nevar. Kad pirms čempionāta atbraucām uz Rīgu un zaudējām latviešiem (1:2), es ienācu ģērbtuvē un jautāju: "Oļeg, kas notiek?" Viņš mierināja, ka pasaules čempionātā būs labāk."

Kā zināms, 2014. gada pasaules čempionātā Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadītā Krievijas izlase uzvarēja visās desmit spēlēs un izcīnīja zelta medaļas.

Izmantotie resursi :Žurnāls "Klubs"Trāpītava.com, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties