31.07.2015. 07:47
Trīs Eiropas čempionātu zelta medaļas, viena - sudraba, viena - bronzas, kā arī pērn izcīnīta pirmā godalga pasaules čempionātā (3. vieta). To visu 25 gadus vecā Latvijas cīkstone Anastasija Grigorjeva panākusi sava trenera Sergeja Kursīša uzraudzībā, taču gadumijā starp abiem ilggadējiem partneriem izskrējis kāds melns kaķis, un abu ceļi šķīrās.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

"Ar Sergeju Kursīti vairs nestrādāju kopā personisku iemeslu dēļ. Tas skar tikai mūs divus. Nedomāju, ka medijiem ir jāatklāj kas vairāk. Cerams, nākamos rezultātus tas neietekmēs," pēc pirmajās Eiropas spēlēs Baku izcīnītās bronzas godalgas sacīja Grigorjeva, lai gan jau tobrīd bija uzskatāmi redzams, ka pārmaiņas ir. Iepriekš daugavpiliete ļoti pārdzīvoja par katru neveiksmi jeb reizi, kad zelta medaļa aizgāja gar degunu, toties pēc bronzas Azerbaidžānā bija ļoti gandarīta. "Lai arī piedalījos visās paredzētajās treniņnometnēs un veicu nepieciešamo sagatavošanās procesu, bija morāli grūti sagatavoties Eiropas spēlēm. Tāpēc bronzas medaļa šajās sacensībās man ir svarīgāka par iepriekš izcīnītajām zelta godalgām Eiropas čempionātos. Man bija morāli grūts periods, tāpēc iepriekš zināju, ka priecāšos par jebkuru medaļu."

Cīkstones bijušais treneris Kursītis, runājot par šķiršanās iemesliem, nekādus personiskus iemeslus gan nemin. "Viņa pati atteicās turpināt strādāt ar mani. Laikam domā, ka ir pāraugusi manu līmeni. Šķīrāmies draudzīgi - novēlēju viņai veiksmi turpmākajā karjerā," Dienai sacīja treneris.

Pēdējā Grand Prix posmā Polijā cīkstone izcīnīja piekto vietu. Nav jau slikti, taču Grigorjeva pieradinājusi visus pie visaugstākajām vietām. Arī Kursītis par Anastasijas pēdējiem rezultātiem nav sajūsmā un nākotnē raugās skeptiski. "Redz, visi jau apkārt runā, ka arī 3. vieta Baku bija labs rezultāts, taču viņa var labāk. Paši saprotiet, ka bez trenera nevar nopietni gatavoties. Strādāt vienatnē ir neprāts. Rupji izsakoties, viņa tagad laiž luni[..]"

Visu rakstu par trenera Kursīša un viņas bijušās audzēknes Anastasijas Grigorjevas konfliktu lasiet piektdienas laikrakstā DienaDaugavpils Ledus sporta skola Stacijas 45a, Daugavpils, LV-5401
Mihailovs Jurijs Mihailovs JurijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties