06.08.2015. 07:39
Pārliecinoši spēlējošajai Latvijas U-18 meiteņu basketbola izlasei galvenā cīņa gaidāma sestdien, kad norisināsies Eiropas čempionāta B divīzijas turnīra pusfināls, uzskata valstsvienības galvenais treneris Ainārs Čukste.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Latvietes otrā posma pirmajā cīņā ar 69:49 pieveica Vācijas vienaudzes, tādejādi sasniedzot turnīra pusfinālu un turpinot cīņu par atgriešanos augstākajā divīzijā.

«Soli pa solim uzspiedām vācietēm savu gribu. Vācijas komandai tikai uzvara saglabātu cerības cīnīties par vietu pusfinālā, tāpēc pretinieces spēlēja ļoti agresīvi. Lielā spiediena iespaidā pieļāvām daudz kļūdu. Ko ieguvām, pārliecinoši uzvarot cīņā pie groziem, to gandrīz atdevām, pieļaujot krietni vairāk kļūdas nekā pretinieces. Uzbrukumā ieskrieties īsti neizdevās, toties aizsardzība atkal bija līmenī, gluži kā iepriekšējās spēlēs. Piedevām uzbrukumā ļoti laba spēle izdevās Paulai Strautmanei, kura realizēja visus savus 11 divpunktu metienus. Tāpat savu pienesumu deva arī Digna Strautmane un Sindija Kudule. Otrajā puslaikā kļūdu skaitu samazinājām, pārsvars pakāpeniski pieauga un pēdējās četrās minūtēs laukumā jau bija otrais sastāvs,» Latvijas Basketbola savienība (LBS) citē Čuksti.

Līdz ar uzvaru, F grupā Latvijas un Slovākijas basketbolistēm pa divām uzvarām divās cīņās, kamēr divus zaudējumus cietušas Vācija, kā arī Bosnijas un Hercegovina. Tādejādi Latvijas basketbolistes nodrošinājušas vismaz otro vietu apakšgrupā un vietu pusfinālā, kas ļauj turpināt cīņu par atgriešanos augstākajā divīzijā.

Ceturtdien Latvijas basketbolistēm gaidāma cīņa ar Slovākijas vienaudzēm, bet pusfināli norisināsies sestdien.

«Šodien mūsu līderes spēlēja daudz, rīt, iespējams, izmatošu plašāku rotāciju. Pirmā vai otrā vieta grupā, starpības nav, jo E grupas vienības spēlēs pēc mums un izrēķināt pretinieces nevaram. Turklāt klases ziņā nav lielas atšķirības starp Zviedrijas, Turcijas un Rumānijas vienībām, kuras saglabājušas izredzes iekļūt pusfinālā. Slovākijas komandu uzvarēt, protams, gribam, bet ne par katru cenu. Galvenā cīņa mūs gaida sestdien,» uzskata Čukste.

Čempionāta pirmajā posmā Latvija izcīnīja uzvaras visos četros D apakšgrupas mačos - vispirms ar 74:39 sagraujot Bulgāriju, tad ar 72:30 pārspējot Īriju, ar 71:48 pieveicot Bosniju un Hercegovinu un ar 58:33 uzvarot Anglijas vienaudzes.

Tādējādi Latvija D apakšgrupā ierindojās pirmajā vietā. Tai ar trīs uzvarām četros mačos sekoja Bosnija un Hercegovina, kamēr Anglijai bija divi panākumi. Bulgārija pirmo posmu noslēdza ar vienu uzvaru, bet Īrija cietusi tikai zaudējumus.

Pēc apļa turnīra katras grupas divas labākās komandas, līdzi ņemot savstarpējo spēļu rezultātus, izveidoja E un F četriniekus. E apakšgrupā spēlē Zviedrija, Rumānija, Dānija un Turcija, bet F četriniekā cīnās Latvija, Bosnija un Hercegovina un divas labākās C grupas komandas - Slovākija un Vācija.

Trešajā posmā tiks aizvadīti pusfināli, kuros spēkosies E un F grupu divas labākās komandas, kā arī fināls, bet trīs pirmo vietu ieguvējas iegūs ceļazīmes uz Eiropas čempionāta A divīziju.

Latvijas U-18 basketbolistes B divīzijā spēlē jau piekto gadu pēc kārtas, turklāt trijos no pēdējiem četriem turnīriem viņas palikušas soli no A divīzijas. Viņas šogad ir vienīgās no sešām Latvijas jaunatnes izlasēm, kas nespēlē spēcīgāko vidū.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties