03.10.2017. 21:02

Trams, kurš kvalifikāciju aizvadīja jau pirmdien, tika pie 75,924 punktiem, kas viņam tobrīd deva 22.vietu. Savukārt pēc tam, kad otrdien noslēdzās kvalifikācija, viņš daudzcīņā ieņēma 31.pozīciju starp 59 pilnu daudzcīņu veikušajiem sportistiem.

Pēc kvalifikācijas 24 labākie vingrotāji iekļuva finālā, bet vēl četru nākamo labāko rezultātu īpašnieki kļuva par rezervistiem. No tikšanas finālā Trams atpalika par pusotru punktu, savukārt, lai tiktu starp rezervistiem, viņam pietrūka 0,575 punkti.

Zīmīgi, ka iepriekšējās pasaules meistarsacīkstēs, lai sasniegtu daudzcīņas finālu, vajadzēja savākt vairāk nekā 85 punktus.

Kvalifikācijas sacensībās daudzcīņā labāko rezultātu sasniedza kubietis Manrike Lardvets, kurš tika pie 86,699 punktiem, aiz kura palika ķīnietis Sjao Žuotens ar 86,297 punktiem, kamēr trešais bija Krievijas pārstāvis Davids Beļavskis.

Trams, kurš pasaules čempionātā bija vienīgais Latvijas vīru pārstāvis, jau pēc pirmdienas nepretendēja uz vietu finālos atsevišķās disciplīnās.

Kvalifikācijas noslēgumā atbalsta lēcienā viņš uzrādīja 38.labāko rezultātu (13,079 punkti), vingrojumā uz zirga bija 46.pozīcijā (12,966), brīvajās kustībās ieņēma 60.vietu (13,100), bet stieņa 69.vietu (12,200), kamēr līdztekās palika 87.pozīcijā (12,100), savukārt apļos viņam bija 91.labākais rezultāts (12,100).

Finālsacensībām kvalificējās pa astoņiem labākajiem katrā disciplīnā.

Jau vēstīts, ka pēdējo astoņu gadu neapstrīdamais vingrošanas karalis Kohei Učimura no Japānas pirmdien dramatiski pārtrauca savu uzvaru sēriju, traumas dēļ izstājoties no pasaules čempionāta.

Učimura kopš 2009.gada allaž uzvarējis pasaules čempionātu daudzcīņas sacensībās, paveicot to arī 2012. un 2016.gada olimpiskajās spēlēs, tomēr šoreiz viņa uzvaru sērija pārtrūka, japānim gūstot traumu pasaules meistarsacīkšu atbalsta lēciena kvalifikācijā.

Vēlāk otrdien kvalifikācijas sacensības sāks dāmas, kur Latviju pārstāvēs Anastasija Dubova, Valērija Grišāne un Marija Ribaļčenko.

Zīmīgi, ka arī dāmu vingrošanā pasaules čempionāts iztiks bez savas šī brīža karalienes, jo amerikāniete Simona Bailsa paņēmusi gada pauzi no sporta. Viņa pērn olimpiskajās spēlēs individuālajās disciplīnās izcīnīja četras zelta medaļas, turklāt tika pie bronzas arī komandu sacensībās.

Pasaules čempionāts turpināsies visu šo nedēļu.