05.07.2015. 20:06
Vācu sprinteris Andrē Greipels («Lotto Soudal») svētdien izcīnīja panākumu prestižā daudzdienu velobrauciena «Tour de France» otrajā etapā, bet par kopvērtējuma līderi kļuva šveicietis Fabians Kančellāra.

Aizvadītajā 166 kilometrus garajā etapā, kas risinājās Nīderlandē, finiša spurtā otrais aiz Greipela bija slovāku sportists Peters Sagans («Tinkoff - Saxo»), bet Kančellāra finišēja trešais, iegūstot četras bonusa sekundes.

Kritieniem un sānu vējiem bagātā distancē starp līderiem noturējās vieni no kopvērtējuma galvenajiem favorītiem brits Kristogers Frūme («Sky») un spānis Alverto Kontadors («Tinkoff - Saxo»), bet Nairo Kvintana («Movistar») no Kolumbijas un pašreizējais čempions Vinčenco Nibali («Astana») finišēja lielajā grupā, kas vadošajiem sportistiem zaudēja gandrīz pusotru minūti.

Kopvērtējumā tagad Kančellāra par trim sekundēm apsteidz vācieti Toniju Martinu («Etixx - Quick Step»), bet trešais ir Nīderlandes braucējs Toms Dumolins no «Giant - Alpecin» komandas.

Tikmēr Roāns Deniss no Austrālijas (BMC), kurš bija līderis pēc pirmā etapa, tagad atkritis jau uz 23.pozīciju.

«Tour de France» velobrauciens norisināsies līdz 26.jūlijam, sacīkstēm noslēdzoties Parīzē. Prestižās sacīkstes notiek 102.reizi.

Latvija šajā velobraucienā netiek pārstāvēta.