22.07.2015. 21:58
Vienu dienu atpūtušies, trešdien atkal trasē devās riteņbraucēji, kas turpina slaveno daudzdienu velotūri "Tour de France". 17. sacensību posmā uzvaru izcīnīja vācietis Simons Geške, bet kopvērtējumā līderis nemainīgi ir britu sportists Kriss Frūms.

Olimpiskā medaļnieka Jirgena Geškes dēls Simons šovakar izcīnīja pirmo posma uzvaru kādā no lielajām tūrēm. 29 gadus vecais sportists izcīnīja uzvaru pirmajā Aplu kalnu posmā, kas bija 161 kilometru garš. "Man vajadzēja divas trīs minūtes, lai saprastu, ko esmu paveicis," pēc finiša sajūsmu pauda Geške. "Svarīgi bija atrauties un tad saprast, ko darīt tālāk. Biju labā grupā, daudzi puiši turējās līdzi. Man bija kaut kas jāmēģina."

Geške mēģināja un darīja to sekmīgi, veicot izšķirošo izrāvienu lielajā kāpumā. Endrjū Talanskis mēģināja tuvoties, tomēr nesekmīgi, un Geške svinēja uzvaru. "Šī bija mana trešā uzvara kā profesionālim, bet to izdarīt šajā tūrē... Šo brīdi gaidīju 15 gadus," sacīja sportists.

Geške kļuvis par līderi kombinētā kopvērtējuma ieskaitē, taču galvenajā kopvērtējumā vācietis ir 25. vietā. Līderis arvien ir britu sportists Kriss Frūms, kurš šodien finišu sasniedza 20. pozīcijā.

Priekšā vēl četri posmi, bet trīs nākamie turpināsies kalnos. Rītdien sportisti veiks 186,5 kilometrus garu distanci.