01.04.2017. 19:12

Premjerlīgas titula galvenā pretendente Londonas ''Chelsea'' šodien spēles pieteikumā neiekļāva pamatsastāva futbolistu Viktoru Mouzesu, kuram savainojums. Daži savainotie spēlētāji bija arī ''Crystal Palace'' sastāvā, piemēram, Konors Vikems un Patriks van Ānolts, kas ietekmēja arī Sema Elardaisa spēlētāju izvēli.

Londonas komandas treneris Antonio Konte izvēlējās ierasto spēlētāju izvietojumu, taču labajā flangā nomināli spēlēja centra pussargs Sesks Fabregass. Šāda spēlētāja pozīcija, protams, bija mānīga, jo tajā pašā laikā laikā labajā malā darbojās arī Pedro, Fabregasam paejot nedaudz zemāk.

''Chelsea'' jau no pirmajām minūtēm nevilcinājās un uzreiz devās uzbrukumā, ko noslēdza rezultatīvi. Edens Azārs pieturēja bumbu kreisajā flangā, piespēlēja soda laukuma dziļumā, kur ielauzās Fabregass, rezultatīvi noslēdzot uzbrukumu – 1:0. Pozitīvs sākums ''Chelsea'' izpildījumā, vārtus gūstot jau 5. minūtē.

''Crystal Palace'' parūpējās, lai londonieši neieslīgst eiforijā. Pēc četrām minūtēm bumbu pie soda laukuma ieguva Vilfrēds Zā, kurš atradās trīs ''Chelsea'' futbolistu ielenkumā, tomēr pamanījās izpildīt sitienu un to darīja ar izcilu precizitāti – 1:1.

Viesi darīja visu, lai vēl vairāk sāpinātu mājiniekus. Pēc dažām minūtēm sekoja pretuzbrukums. Līdz Tibo Kurtuā soda laukumam aizskrēja Kristians Benteke, kurš pazaudēja bumbu, uzreiz to atguva, apmānīja Kurtuā un pārmeta bumbu viņam pāri – 1:2.

Spēles sākums bija fantastisks, 11 minūtēs abām komandām kopā gūstot trīs vārtus. Djēgu Kosta pēc neilga brīža gandrīz panāca pārsvaru, taču viņa sitienu no tuvas distances veiksmīgi atvairīja Veins Henesijs. Pirmajā puslaikā ''Chelsea'' tā arī nespēja gūt vārtus un pēc aizraujoša pirmā puslaika pārāka bija ''Crystal Palace''.

Otrā puslaika sākumā cīņas epizodē Kostas sitienu mēģināja nobloķēt Skots Dans, kas arī izdevās, tomēr Kosta netīšām uzkāpa uz Dana potītes. ''Crystal Palace'' futbolists vairs nespēja piecelties un no laukuma tika nonests ar nestuvēm. Futbolists acīmredzot guva smagu potītes traumu.

Kontes trenētā komanda atlikušajā laikā vētraini uzbruka pretinieku vārtiem, taču nepalīdzēja pat galvenā tiesneša pieliktais septiņu minūšu kompensācijas laiks, kas ievilkās līdz 10. ''Crystal Palace'' izturēja mājinieku spiedienu un nosargāja svarīgu uzvaru pret Anglijas šī brīža spēcīgāko komandu.

Galvenā ''Chelsea'' konkurente cīņā par titulu ''Tottenham'' šovakar mērojās spēkiem ar ''Burnley''. Maurisio Početino komandai nevarēja palīdzēt traumētais komandas uzbrukuma līderis Harijs Keins. Tāpat savainojumos iedzīvojušies Denijs Rouzs un Eriks Lamela.

Uzbrukuma smailē tādējādi spēlēja Vincents Jansens, bet rezervē tika atstāts viens no labākajiem angļu malējiem aizsargiem Kails Volkers. Pirmajā puslaikā rezultātu neviena no komandām nespēja atklāt, bet ''Tottenham'' piedzīvoja pamatīgu neveiksmi.

Puslaika izskaņā traumas guva uzreiz divi spēlētāji - Viktors Vanjama un Harijs Vinkss, kuru vietā laukumā stājās Musā Dembelē un Musā Sisoko. Ilgu laiku rezultāts uz tablo vēstīja 0:0, taču pēc kāda stūra sitiena Eriks Daiers savai komandai panāca pārsvaru - 0:1.

Početino veica pēdējo iespējamo maiņu, laukumā sūtot Hjunminu Sonu, kurš aizstāja Jansenu. Šāda maiņa izrādījās veiksmīga. Viesi kādā no epizodēm laukuma centrā aplaupīja pretiniekus un aizskrēja pretuzbrukumā. Bumbu saņēma talantīgais Dele Alli, kurš padeva teicamu piespēli Sonam, uzbrucējam nekļūdīgi bumbu sitot tīklā - 0:2. Ar to bija pietiekami, lai ''Tottenham'' uzvarētu un, ņemot vērā ''Chelsea'' zaudējumu, samazinātu punktu starpību līdz septiņiem.

Mančestras ''United'' pēkšņi piemeklējusi pamatīga krīze. Pēc nacionālo izlašu pauzes 30. kārtas spēlē pret ''West Brom'' ''United'' nevarēja palīdzēt kopumā seši pamatsastāva spēlētāji. Traumas guvuši Fils Džounss, Kriss Smolings, Huans Mata un Pols Pogbā, bet Zlatans Ibrahīmovičs un Anders Errera ir diskvalificēti.

Ņemot vērā daudzos iztrūkumus, Žuzē Morinju vienalga rezervē atstāja kluba visu laiku labāko vārtu guvēju Veinu Rūniju. Uzbrukuma smailē bez pārsteigumiem darbojās Markuss Rešfords, bet zem viņa spēlēja Henrihs Mhitarjans. Flangos savukārt Antonī Marsiāls un Džese Lingārds. Pogbā prombūtnē laukuma centra zonā spēlēja Maruāns Fellaini.

''United'' pārliecinoši kontrolēja notikumus laukumā, kā arī deviņas reizes sita pretinieku vārtu virzienā, tomēr nespēja atslēgt gūto vārtu kontu. Pirmajā puslaikā ''West Brom'' braši turējās pretī un vārtus tā arī neviena no komandām neguva.

Līdzīgs scenārijs atkārtojās arī otrajā puslaikā. ''United'' bombardēja pretinieku vārtus, laida laukumā Rūniju, taču uzvaru nespēja izcīnīt, spēlei noslēdzoties bez gūtajiem vārtiem.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801