11.11.2017. 13:08

Ja pirmajās divās Pasaules kausa grupu turnīra spēļu kārtās reti kura spēle bija patiesi sīva, tad noslēdzošajā maču sērijā gan šādu cīņu netrūka un šodien abas divas B grupas spēles regbija līdzjutējiem atnesa interesantu spēkošanos.

Diena sākās ar Jaunzēlandes un Toongas izlašu spēli. Lai arī bukmeikeri pirms spēles par Tongas izlases izredzēm uz pozitīvu rezultātu bija izteikušies diezgan cerīgi, maz kuram ticējās, ka salinieki patiešām spētu pieveikt Jaunzēlandi, kas ir viena no spēcīgākajām regbija līgas komandām.

Pirmais puslaiks arī pagāja pēc "Kiwis" scenārija, proti, gūstot trīs piezemējumus, viņi pārtraukumā devās ar ievērojamu pārsvaru – 16:2 un, kā saka, nekas neliecināja par tuvojošos nelaimi.

Šī nelaime, bet Tongas gadījumā – pārsteidzošā izglābšana atnāca otrajā puslaikā, turklāt divu konkrētu spēlētāju izskatā. Deivids Fusitua guva trīs piezemējumus, bet Tuimoala Lolohea izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm un vienu piezemējumu, ar ko bija pietiekoši, lai otrās 40 minūtes uzvarētu ar 26:6. Vienīgo otrā puslaika piezemējumu jaunzēlandiešu labā guva Rodžers Tuivasa-Šeks un viņam tas bija otrais uzbrukums, ko noslēdza ar četriem gūtajiem punktiem.

Spēles beigās uz tablo tika izgaismots rezultāts 28:22 par labu Tongai un šis ir vēsturisks panākums ne tikai mazajai salu valstij, jo pēc uzvaras viņi grupu turnīru noslēdz bez zaudējumiem un pirmajā vietā B grupā, bet arī pasaules regbija līgas vesturē. Proti, vēl nekad Pasaules kausa ietvaros neviena nomināli otrā ešelona komanda nebija spējusi uzvarēt kādu no lielā trijnieka (Austrālija, Anglija/Lielbritānija, Jaunzēlande) komandām.

Savukārt otrajā grupas spēlē tikās divas komandas, kurām līdz šim nebija izdevies tikt pie panākumiem, taču uzvara pēdējā grupu turnīra spēlē tām garantētu dalību izslēgšanas mačos.

Šo spēli aktīvāk uzsāka skoti un par to tika atalgoti, jo tieši viņi pirmie guva piezemējumu un kopumā pirmo puslaiku, pateicoties Denija Edija precīzajiem sitieniem, noslēdza esot vadībā ar 14:6, kas bija diezgan negaidīti, jo līdzšinējos mačos Samoa izskatījās labāk.

Otrajā puslaikā Polinēzijas salu valsts pārstāvji prata atspēlēties, kad vispirms Metjū Raits, bet vēlāk arī Jangs Tonumaipea ienesa un piespieda bumbu ieskaites zonā, tāpēc sākoties mača pēdējām 10 minūtēm rezultāts bija neizšķirts – 14:14.

Šajās desmit minūtēs Skotijai bija trīs lieliskas iespējas lauzt mača gaitu un nosvērt tā gaitu sev par labu, jo viņi izpildīja divus dropsitienus, bet Denijs Edijs varēja arī izmēģināt savu laimi soda sitienā, taču neviens no šiem raidījumiem pa vārtiem mērķi nesasniedza. Arī samoāņiem bija iespēja uzvarēt šajā spēlē, jo vienā no pēdējo minūšu uzbrukumiem viņi nonāca pāris metrus pirms ieskaites zonas, taču skoti izrādījās gana meistarīgi un vispirms apturēja šo straujo izrāvienu, bet vēlāk ar presingu lika oponentiem kļūdīties.

Tiesa, spēles gaitā savu korekciju ieviesa situācija, kas paredzēja, ka skotus var glābt tikai uzvara, bet Samoa, pateicoties labākai gūto un zaudēto punktu starpībai, apmierināja arī neizšķirts un tieši tāpēc viņi īsti uz priekšu arī nerāvās.

Līdz ar to, pēc 80 nospēlētajām minūtēm abas komandas uzvarētāju tā arī nenoskaidroja, tāpēc pirmo reizi 2017. gada Pasaules kausā regbijā-13 tika fiksēts neizšķirts. Skotiem gan tas bija pielīdzināms zaudējumam, jo viņiem turnīrs ir beidzies.

Savukārt dienas pēdējā spēlē, kas norisinājās Sidnejas futbola stadionā, tikās mājnieki austrālieši un komanda, kurai bija jānodemonstrē maksimāli labs sniegums, lai saglabātu cerības iekļūt izslēgšanas mačos - Libāna.

Proti, ja rītdien Francija pārspēj Angliju, tad gan francūžiem, gan libāniešiem būs vienāds punktu skaits un kā papildrādītāju skatīsies nevis savstarpējā mača rezultātu, bet gan gūto un zaudēto punktu attiecību, tāpēc liela sagrāve no mājniekiem Libānas izlasi neapmierinātu.

Pirmajās 40 minūtēs libānieši arī tik tiešām turējās un neļāva austrāliešiem gūt pārāk daudz punktu, zaudējot tikai ar 0:10, taču otrajā puslaikā "Kangaroos" guva 24 punktus un neatstāja nekādas cerības Libānas izlasei uz veiksmīgu mača iznākumu.

Pēc šīs spēles Austrālija sev garantēja pirmo vietu grupā, kā arī kļuva skaidrs, ka ceturtdaļfinālā spēlēs arī Anglijas izlase, jo libānieši vairs nespēs viņus noķert. Savukārt pēdējā grupas spēlē, kur Anglija spēlēs pret Franciju, izsķirsies francūžu un libāniešu liktenis. Lai Libānas "Ciedri" spēlētu izslēgšanas maču turnīrā viņiem jācer uz to, ka Francija nepieveiks Angliju ar lielu punktu starpību.