29.09.2015. 20:40
Šīsdienas vienīgajā regbija Pasaules kausa spēlē, kurā tikās divas vājākās C grupas komandas, Namībija un Tonga, savu pirmo uzvaru turnīrā izcīnīja Tongas izlase (35:21), kurai tādējādi izdevās pakāpties no ceturtās uz otro vietu grupā.

Pirms cīņas, kura notika "Sandy Park", kurš ir mazākais Pasaules kausa spēļu stadions, daudzi norādīja, ka abām vienībām nav ko zaudēt, tāpēc var gaidīt nepiekāpīgu spēli ar uzsvaru uz uzbrukumu, taču tāpat bija piebilde, ka Tongai ir bijis daudz vairāk atpūtas laika, kas var nospēlēt savu lomu.

Spēle, kā jau tika paredzēts vēl pirms tās sākuma, jau no pašām pirmajām minūtēm izvērtās visai atklāta un plaša, jo abas komandas nekautrējās doties uzbrukumos, nebaidījās riskēt un mēģināt pārtvert bumbas. Tieši tāpēc pirmās minūtes pagāja ļoti augstā tempā un pretējos virzienos.

Tiesa, pirmie punktus guva tongieši, kad veiksmīgs izrādījās Telusa Veainū, bet dažas minūtes vēlāk arī Džeks Rams ienesa bumbu ieskaites zonā, tomēr Namībijas komandu tas nekādīgi nesamulsināja un viņi turpināja savu iesākto. Atalgoti par centību afrikāņi tika 17. minūtē, kad Johans Tromps veica Namībijas otro piezemējumu šajā Pasaules kausā.Tiesa, lai vai kā Namībijas izlase centās spēlēt ātri, tieši tas viņus arī "iegāza", jo, pirmkārt, viņi paši īsti nevarēja šādā ātrumā spēlēt, jo pieļāva ļoti daudz kļūdas (tajā skaitā arī ļoti daudzsološos uzbrukumos), bet, otrkārt, viņiem pietrūka arī spēka pašu piedāvātajai spēlei.

Puslaika beigās Tonga varēja jau nokārtot bonusponktu, taču spēles tiesnesis piezemējumu neieskaitīja, jo tongietis, atrodoties lēcienā, ar vienu roku bija atbalstījies pret zemi, atrodoties ārpus spēles laukuma. Tāpēc otrās 40 minūtes gaidīt komandas devās pie rezultāta 22:7 par labu Tongai.

Ko neizdevās izdarīt puslaika beigās, to Tonga izdarīja spēles 44. minūtē, kad Džeks Rams, pēc lieliska reida, nogādāja bumbu ieskaites zonā, noņemot no dienas kārtības pēdējos jautājumus par to, kura komanda uzvarēs spēlē un izcīnīs piecus punktus.

Tiesa, tas nebūt nemainīja namībiešu cīņassparu un viņi turpināja izdarīt spiedienu uz salinieku ieskaites zonu, beigu beigās panākot savu, kad komandas kapteinis Žaks Burgers piezemēja bumbu ieskaites zonā, samazinot rezultāta starpību līdz 13 punktiem. Lai arī tongieši vienu piezemējumu atguva, Burgers atkal parādīja savas līdera un kapteiņa prasmes un spējas, gūstot savu otro un Namībijas trešo piezemējumu mačā.

Tomēr šāda namībiešu ofensīva nelika Tongas izlasei nervozēt, jo viņiem bija pārliecinoša vadība, kas arī, ar soda sitienu precīzu izpildi, tika palielināta un beigu beigās svinēta, lai arī pārliecinoša, taču ne tuvu ne viegla uzvara.

Šis panākums Tongas izlasei deva iespēju no pirmspēdējās vietas turnīra C grupas tabulā pacelties uz otro pozīciju, kas dod provizorisku ceļazīmi uz izslēgšanas mačiem. Tiesa, lai provizoriskā vieta kļūtu par reālo tongiešiem būs ļoti jāpacenšas, jo pēc divām nosacīti vieglajām spēlēm, viņiem priekšā ir Argentīnas un Jaunzēlandes eksāmeni, kur, domājot par izslēgšanas mačiem, arī būtu jāizcīna punkti.

Savukārt Namībijai šī bija viena no veiksmīgākajām spēlēm Pasaules kausa vēsturē, jo vairāk par 21 punktu kādā no Pasaules kausa mačiem viņi ir guvuši tikai vienu reizi, kad ar 25:49 2011. gadā piekāpās Fidži valstsvienībai. Tāpat jāsaka, ka Namībijai šis jau ir kļuvis par vienu no veiksmīgākajiem turnīriem gūto punktu ziņā, jo pēc šī mača viņu kontā ir 36 punkti, kas ir trešais labākais rezultāts, no visu laiku labākā sasnieguma atpaliekot par astoņiem punktiem, taču ar divām spēlēm rezervē.

Piezemējumi: Tromps (17), Burgers (48) - Veainū (5, 54), Rams (11, 44), Fosita (24)Realizācijas: Kotze (18, 48) - Lilo (6, 25)Soda sitieni: - Lilo (34), Morats (72)

# Komanda S U N Z GP:ZP B P
1. Jaunzēlande 2 2 0 0 84:30 1 9
2. Tonga 2 1 0 1 45:38 2 6
3. Argentīna 2 1 0 1 70:35 1 5
4. Gruzija 2 1 0 1 26:64 0 4
5. Namībija 2 0 0 2 36:83 0 0