28.01.2016. 08:59
Nacionālajā basketbola asociācijā 42. uzvaru sezonas 46 spēlēs izcīnījusi Goldensteitas „Warriors”, šonakt ar 127:107 sakaujot Dalasas „Mavericks”. Otro uzvaru pie Klīvlendas „Cavaliers” stūres guvis Tairons Lū, bet „Spurs” pēc piedzīvotā kauna iepriekšējā spēlē šonakt ar 31 punkta pārsvara sagrāva Hjūstonas „Rockets”.

„Warriors” savu šīs sezonas bilanci savā laukumā uzlabojusi līdz 22-0 un guvusi 40. uzvaru „Oracle” arēnā pēc kārtas, kas ir atkārtots otrs visu laiku labākais rezultāts NBA vēsturē. Garāka uzvaru sērija regulārajā sezonā savā laukumā bijusi tikai Čikāgas „Bulls”, kad tika uzvarētas 44 mājas spēles pēc kārtas.

Šonakt Ouklendā viesojās cita Rietumu play-off komanda „Mavericks” (26-22), taču tās aizsardzība sabruka Kleja Tompsona priekšā. Stefens Karijs pirmajā puslaikā netrāpīja nevienu tālmetienu, taču Tompsons meta iekšā teju visu, ko vien varēja, un aizveda komandu līdz uzvarai 127:107, turklāt otrajā puslaikā trīs trejačus salādēja arī Karijs, noslēdzot spēli ar 14 punktiem un deviņām piespēlēm. Tompsonam tikmēr 45 punkti (1p. 10/10, 2p. 7/8, 3p. 7/12). Dalasai šajā spēlē nepiedalījās Dirks Novickis, bet Čendlers Pārsonss turpināja rezultatīvi un sameta 23 punktus, sasniedzot šo robežu ceturto reizi pēdējās piecās spēlēs.

Iepriekšējā spēlē „Warriors” bija ar 30 punktu pārsvaru sagrāvusi „Spurs” (39-7), un šonakt Grega Popoviča vadītā komanda bija nobriedusi uzlabot savu sniegumu. Tās ceļā patrāpījās dažādu problēmu māktā „Rockets” (25-23), kuras sastāvā bija atgriezies Dvaits Hovards. Hovards savāa 13+8, Džeimss Hārdens guva 20 punktus, taču jau pēc pirmā puslaika „Spurs” piederēja 20 punktu pārsvars, kurš līdz spēles beigām tika palielināts līdz 130:99.

Joprojām nespēlēja Tims Dankans, un „Spurs” paziņojusi, ka nevar sniegt konkrētu termiņu, kad viņš atgriezīsies. Lamarkuss Oldridžs tikmēr sameta 25 punktus, Kavai Lenards un Denijs Grīns pievienoja 18, bet Bobans Marjanovičs nospēlētajās 17 minūtēs paspēja savākt double-double, proti, 13+10. „Spurs” šajā mačā izdalīja 34 rezultatīvas piespēles.

Popovičs jau vakar saņēma apsveikumus kā Zvaigžņu spēles Rietumu konferences treneris, jo Rietumu labākās bilances īpašnieks Stīvs Kers no „Warriors” Zvaigžņu komandu vadīja jau iepriekšējā sezonā. Savukārt šodien dalību tajā nodrošinājis „Cavaliers” treneris Tairons Lū, kurš aizveda Klīvlendu līdz uzvarai 115:93 pār „Suns”, kurā pa 21 punktam sameta Lebrons Džeimss un Kevins Lovs. Lū ieguvis godu vadīt Austrumu konferences Zvaigžņu komandu pēc tikai trim galvenā trenera amatā pavadītām spēlēm...

„Celtics” izcīnījusi ceturto uzvaru pēc kārtas, ar Eivrija Bredlija 27 punktu palīdzību savās mājās apspēlējot „Nuggets”, bet „Clippers” Atlantā izmocīja uzvaru pār „Hawks” ar 85:83. Veiksmīgi nospēlēja rezervists Džamals Krofords, kurš sameta 21 punktu. Kārtējais iespaidīgais double-double Andrē Dramondam (25+18), kurš kopā ar Redžiju Džeksonu sarūpēja „Pistons” uzvaru pār pastarīti Filadelfiju.