13.08.2014. 23:00
Kļuvuši zināmi visi "US Open" īpašo ielūgumu jeb "wild card" ieguvēji. Gada pēdējā "Grand Slam" turnīrā pie spēlēšanas citu starpā tikuši joprojām jaunie un talantīgie Benards Tomiks un Raiens Herisons, kā arī franču veterāns Mikels Lodrā.

Kā ierasts, "US Open" pa vienai "wild card" katram turnīram (sieviešu un vīriešu) piešķir Austrālijas un Francijas federācijām. Šoreiz izredzēto pulkā dāmu turnīrā Jarmila Gajdošova un Amandīne Ese, bet kungu konkurencē kvalifikācijā nebūs jāpiedalās Bernardam Tomikam un Mikelam Lodrā. Tomiks sezonas sākumā dažus mēnešus nespēlēja pēc gurna operācijas, bet jūlijā uzvarēja turnīrā Bogotā, pēc tam atgriežoties Top 100. Savukārt Lodrā aizvada karjeras pēdējo sezonu.

ASV tenisisti vairākas "wild card" varēja nopelnīt dažādos Amerikā notiekošos turnīros – ITF un "Challenger" sacensībās, kā arī nacionālajos jauniešu un koledžu čempionātos. ITF sērijas turnīros izcēlās Nikola Gibsa un Veins Odesniks. Par uzvarām NCAA čempionātā pienākošās "wild card" ieguva Daniela Kolinsa un Markoss Hirons. Savukārt U-18 čempionātos nupat uzvarēja Sisi Bellisa (pilnā vārdā Ketrina Kartana Bellisa) un Vimbldonas junioru čempions Noā Rubins.

Īpaši jāizceļ Bellisa – tikai 15 gadus vecā tenisiste ASV čempionāta finālā apspēlēja gadu vecāko Tornado Elišu Bleku un ir jaunākā čempione kopš 1991. gada, kad uzvarēja Lindsija Devenporte. Arī viņa toreiz uzvarēja, būdama tikai 15 gadus veca.

Pārējās trīs "wild card" (katrā turnīrā) izdalītas pēc ASV Tenisa asociācijas ieskatiem. Teilore Taunsenda ir bijusī junioru ranga pirmā rakete un šogad veiksmīgi startē pieaugušo tūrē un "French Open" tika līdz 3. kārtai. Greisa Mina ir 2011. gada "US Open" junioru čempione, bet 2007. gadā "Australian Open" un Vimbldonas junioru sacensību finālu sasniegusī Medisona Brengle jūlijā uzvarēja Leksingtonas ITF turnīrā un šovasar vēl divos ITF turnīros tikusi līdz pusfinālam.

Vīriešu turnīrā trīs laimīgo amerikāņu pulkā ir labi zināmie Tims Smičeks, Raiens Herisons un 17 gadus vecais Džareds Donaldsons. Smičeks "US Open" pamatturnīra sastāva noteikšanas laikā neatradās Top 100, bet Herisons arvien nespēj tajā atgriezties. Herisonam šogad piektā "wild card". Ar īpašo ielūgumu viņš startēja arī pagājušā gada "US Open" turnīrā.

Gada pēdējais "Grand Slam" turnīrs Ņujorkā startēs 25. augustā.