18.01.2014. 17:30
Austrālijas tenisa izlasei Deivisa kausa 1. kārtas mačā pret Franciju nāksies iztikt bez Bernarda Tomika, jo viņam sezonas sākumā gūtā gurna savainojuma dēļ būs jāizlaiž aptuveni trīs mēneši.

Bernards Tomiks "Australian Open" ar acīmredzamām sāpēm nospēlēja tikai vienu setu, pēc kura (4:6) izstājās no 1. kārtas spēles pret Rafaelu Nadalu. Austrālijas trešais numurs (aiz Leitona Hjuita un Marinko Matoševiča) vēlāk atklāja, ka savainojums gūts pārslodzes dēļ vienā no iepriekšējiem turnīriem.

Tomiks pirms došanās uz Melburnu patiešām spēlēja ļoti daudz – trīs mači Hopmana kausā (+ tikpat dubultspēles) un vēl piecas spēles Sidnejā, kur viņš finālā zaudēja Huanam Martinam Del Potro, nespējot aizstāvēt pirms gada izcīnot karjeras pirmo ATP vienspēļu titulu.

Bernards, kurš ticis pie bēdīgas slavas, regulāri nespēlējot ar pilnu atdevi, pēc izstāšanās Melburnā tika izsvilpts. Tomiks nākamajā dienā šī iemesla dēļ sasauca īpašu preses konferenci, kurā skaidroja, ka viņam patiešām ir reāls savainojums: "Uz spēli atnāca daudz cilvēku, kuri par to samaksāja naudu. Es biju tik labā formā, lai Nadalam izrādītu nopietnu pretestību. Uzskatu, ka izsvilpšana bija nepelnīta, mani pārprata. Cilvēki nodomāja, ka padevos Nadalam, jo nespēju ar viņu cīnīties. Man bija jāpasaka par kājas savainojumu, jo, domāju, ka daudzi to nemaz nesaprata."

Tobrīd Tomiks vēl runāja par cenšanos tikt uz kājām, lai mēneša beigās varētu Austrālijai Deivisa kausā izbraukumā palīdzēt pret Franciju. Tagad tas nenotiks – Tomiks izlaidīs aptuveni trīs mēnešus. Šajā laikā viņam daudz punktu nav jāaizstāv (aptuveni 100). Tomiks operāciju centās atlikt uz laiku pēc Deivisa kausa cīņām ar frančiem, taču ārsti viņu atrunājuši no šīs idejas. Operācija notiks jaunnedēļ Melburnā.Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties