22.06.2015. 09:22

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Lēmumu par Tokijas olimpisko spēļu programmu pieņems Starptautiskā Olimpiskā komiteja. Tokijas olimpiādes rīcības komitejas sacensību komisijas vadītājs Fudzio Mitarai paskaidroja, ka astoņi potenciāli olimpiskie sporta veidi tika noteikti pēc trim iepriekš pasludinātiem principiem. Rīkotāji vēlas, lai jaunie sporta veidi būtu gan populāri jauniešiem, gan atpazīstami Japānā un pasaulē, kā arī to izvēle notiktu godīgi un atklāti. 

Lēmums par astoņiem izvirzītajiem sporta veidiem tika pieņemts vienbalsīgi, uzsvēra Mitarai. Viņš gan nevēlējās atklāt, kā tika noteikti astoņi sarakstā iekļautie sporta veidi, taču uzsvēra, ka tie visi ir interesanti jauniem cilvēkiem. Uz iekļūšanu nominēto sarakstā pretendēja 26 sporta veidi, kas tika nosaukti jūnija sākumā. Finālistu vidū neiekļuva ne orientēšanās sports un frisbijs, ne zemūdens medības, sumo un amerikāņu futbols.

Sarakstā iekļuvušajiem sporta veidiem augustā Tokijā būs jāprezentē sava kandidatūra, bet organizatori savu ieteikumu SOK iesniegs 30.septembrī. SOK gala lēmumu pieņems nākamgad augustā pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Tokijas olimpisko spēļu programmu varētu papildināts viens vai vairāki jauni sporta veidi.

Beisbols un softbols Japānā ir īpaši populāri - profesionālo komandu gaitām ir liela publicitāte medijos. Līdz šim pēdējoreiz beisbols un softbols olimpisko spēļu programmā bija 2008.gadā Pekinā. Nodens, SIA Aiviekstes 22, Rīga, LV-1019
Šmigarevs Andrejs Šmigarevs AndrejsBrīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties