22.12.2017. 14:44

Salīdzinājumā ar iepriekšējo budžeta versiju pirms gada, samazinājums sastāda 1,4 miljardus dolāru (1,18 miljardus eiro), savukārt salīdzinājumā ar šī gada maiju, kad tika publiskoti pagaidu budžeta aprēķini, tas samazināts par 300 miljoniem dolāru (252 miljoni eiro). "Skatoties uz priekšu, "Tokyo 2020" turpinās meklēt iespējas samazināt izmaksas vēl vairāk, it īpaši sacensību pārvaldības, transporta, izmitināšanas un drošības jomās," teikts rīkotāju paziņojumā.

"Tās vēl nebūs beigas centieniem samazināt izmaksas," preses konferencē norādīja "Tokyo 2020" organizācijas komitejas galvenais atbildīgais par finansēm Hidemasa Nakamura. Organizācijas komiteja segs 5,6 miljardus dolāru (4,7 miljardus eiro) no visiem izdevumiem, kamēr Tokijas vadība un Japānas valdība kopumā tērēs septiņus miljardus dolāru (5,9 miljardus eiro). Organizācijas komitejas 5,6 miljardi dolāru tiks segti no biļešu tirdzniecības, licencēm un sponsoriem. Ienākumi no sponsoriem palielinājušies par 900 miljoniem dolāru (760 miljoniem eiro). Tomēr rīkotāji atzinuši, ka nepieciešams atrast vēl 200 miljonus dolāru (169 miljonus eiro).

Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) noraizējusies par milzīgajām izmaksām, kas atbaida pilsētas no pieteikšanās rīkot olimpiskās spēles. 2016.gadā eksperti brīdināja, ka Tokijas spēļu kopējās izmaksas var pārsniegt 25 miljardus dolāru (21 miljardu eiro). Piesakoties rīkot olimpiskās spēles, Tokija lēsa izmaksas nedaudz virs septiņiem miljardiem dolāru (5,9 miljardi eiro). Līdz šim dārgākās olimpiskās spēles notikušas 2014.gadā Sočos, Krievijai to organizēšanai iztērējot nedaudz vairāk par 50 miljardiem dolāru.

Izmantotie resursi:leta.lvGinijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana
FTA
Reģistrēties