05.01.2017. 12:22
Titulētais francūzis Stefans Peteransels ar «Peugeot» mašīnu trešdien izcīnīja uzvaru «Dakāras» rallijreida trešajā posmā, kamēr līderpozīciju kopvērtējumā saglabāja vēl viens «Peugeot» pilots Sebastjans Lēbs.

Peteransels, kurš šogad tīko tikt pie sava 13.«Dakāras» rallijreida uzvarētāja titula karjerā, 364 kilometrus garo ātrumposmu Argentīnā veica četrās stundās, 18 minūtēs un 17 sekundēs.

Visu goda pjedestālu aizņēma «Peugeot» braucēji, jo minūti un 54 sekundes no uzvarētāja atpalika spānis Karloss Sainss, bet deviņkārtējais pasaules čempions rallijā (WRC) Lēbs bija vēl par minūti un 16 sekundēm lēnāks.

Tikmēr neveiksme piemeklēja līdzšinējo kopvērtējuma vicelīderi katarieti Naseru Al-Atiju ar «Toyota» spēkratu. Viņš pirmajā kontrolpunktā bija labākais, taču pēc tam braucamajam radās problēmas ar vienu no riteņiem un pirmajā posmā uzvarējušais Al-Atija bija spiests gaidīt tehnisko palīdzību, konkurentiem zaudējot nedaudz vairāk par stundu.

Lēbs, kurš par līderi kļuva pēc uzvaras otrajā posmā, kopvērtējumā tagad par 42 sekundēm apsteidz Sainsu, bet uz trešo vietu pakāpies Peteransels, no līdera atpaliekot četras minūtes un 18 sekundes.

Peteransels ir visu laiku veiksmīgākais šī rallijreida dalībnieks. Viņš savulaik sešas reizes uzvarēja motobraucēju konkurencē, bet nu jau ir arī seškārtējs čempions automašīnu klasē. Pirmoreiz francūzis sacensībās triumfēja vēl 1991.gadā.

Tikmēr motociklu klasē trešdienas etapā uzvarēja ar «Honda» startējošais spānis Hoans Barreda, kurš arī kļuva par kopvērtējuma līderi.

Barreda svinēja pārliecinošu uzvaru, jo tuvāko sekotāju britu Semu Sanderlendu ar KTM motociklu apsteidza par 12 minūtēm un 29 sekundēm, kamēr trešo vietu ieguvušais francūzis Pjērs Renē («Husqvarna») atpalika vēl par trīs minūtēm.

Tikmēr pērnā gada uzvarētājs un līdzšinējais kopvērtējuma līderis Tobijs Praiss no Austrālijas, kurš startē ar KTM braucamo, posmā palika devītais.

Kopvērtējumā Barreda apsteidz Sanderlendu par desmit minūtēm un 20 sekundēm, bet trešais ir portugālis Paulu Gonsalvešs «Honda»), kamēr Praiss noslīdējis uz piekto vietu, līderim zaudējot vairāk par 16 minūtēm.

Trešais ātrumposms notika Argentīnā, kur ceturtdien sāksies arī ceturtais posms, kas finišēs Bolīvijā. Vēl pēc četriem etapiem sportisti atgriezīsies Argentīnā, bet rallijreids noslēgsies 14.janvārī ar 12.posma finišu Buenosairesā.

Kopumā plānotajos 12 posmos dalībniekiem nāksies veikt vairāk nekā 8000 kilometru distanci, šķērsojot arī Andu kalnus.

Otro gadu pēc kārtas «Dakāras» rallijreids nešķērsos Čīles robežu, jo šīs valsts vadība nolēmusi sacensību rīkošanā neiesaistīties, uzskatot, ka tie ir pārāk lieli tēriņi valstij.

Slavenais rallijreids no 1979. līdz 2007.gadam 29 reizes norisinājās Āfrikā, bet 2008.gadā tas drošības iemeslu dēļ tika atcelts, savukārt jau nākamajā gadā tas tika aizvadīts Dienvidamerikā.Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties