19.02.2015. 06:53
Ar uzvarām UEFA Čempionu līgas futbolā astotdaļfināla sēriju trešdien iesāka pašreizējā sacensību čempione Madrides Real no Spānijas, bet spēcīgākā Šveices vienība Basel cīnījās neizšķirti ar Portugāles komandu Porto.

Madrides Real izbraukumā ar 2:0 (1:0) pieveica Vācijas vienību Gelzenkirhenes Schalke 04.

Rezultātu 26.minūtē atklāja pēdējo divu gadu pasaules labākais futbolists Krištianu Ronaldu, bet 79.minūtē pēc Ronaldu piespēles precīzs bija brazīliešu aizsargs Marselu. Zīmīgi, ka abus savus vārtus Real guva pavisam īsus brīžus pēc tam, kad Schalke 04 vienība bija izveidojusi bīstamākos momentus cīņā.

Līdz ar to Ronaldu tagad guvis vārtus pēdējās 13 UEFA Čempionu līgas izbraukuma spēlēs, kurās piedalījies. Tāpat viņš ar 76 precīziem sitieniem panācis argentīnieti Lionelu Mesi un spāni Raulu visu laiku rezultatīvāko spēlētāju galvgalī Eirokausu sacensībās.

Iepriekšējā UEFA Čempionu līgas sezonā Spānijas grands Real turnīra astotdaļfinālā divu spēļu summā sagrāva Schalke 04 ar rezultātu 3:1 savās mājās un 6:1 izbraukumā. Madrides komandai šī ir 18.sezona pēc kārtas, kad komanda piedalās UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs. Pēdējo četru gadu laikā Real ir sasnieguši turnīra pusfinālu, bet pagājušajā gadā komanda izcīnīja savu desmito titulu, kas ir UEFA Čempionu līgas rekords. Schalke 04 pēdējo piecu sezonu laikā četras reizes ir sasniegusi turnīra izslēgšanas spēles, kas ir otrs labākais rādītājs starp Vācijas komandām.

Vēl vienā mačā Basel savā laukumā cīnījās 1:1 (1:0) ar Portugāles klubu Porto.

Kaut gandrīz visu maču cīņas gaitu kontrolēja Porto futbolisti, rezultātu 11.minūtē atklāja Basel komandu pārstāvošais paragvajietis Derliss Gonsaless, kurš gan šajā epizodē arī guva savainojumu. Izlīdzinājumu Porto izdevās panākt, bet tas notika vien 79.minūtē, kad brazīlietis Danilu realizēja 11 metru soda sitienu.

Kā zināms, Bāzeles komandai izdevās izkļūt no grupas, kurā spēlēja Anglijas komanda Liverpool un titula īpašniece Real. Šī ir pirmā reize, kad abas komandas tiekas savā starpā, turklāt Basel tikai otrā reizi spēlē UEFA Čempionu līgas izslēgšanas spēlēs. 2011./12.gada sezonā Šveices klubs astotdaļfinālā divu spēļu summā zaudēja vācu vienībai Minhenes Bayern ar graujošu rezultātu 1:7. Porto pēdējo reizi pārvarēja astotdaļfinālu 2008./09. gada sezonā, bet ceturtdaļfinālā to pārspēja titulētais angļu klubs Mančestras United, kas uzvarēja divu spēļu summā ar rezultātu 3:2.

Vēl tikai sestdien Basel Šveices čempionāta spēlē cīnījās 1:1 ar Sion komandu, kuras vārtus sargāja Latvijas izlases vārtsargs Andris Vaņins.

Jau vēstīts, ka otrdien pirmajos astotdaļfināla dueļos Francijas čempione Parīzes Saint-Germain savā laukumā nospēlēja 1:1 ar Anglijas klubu Londonas Chelsea, bet Doņeckas Šahtar no Ukrainas savu skatītāju priekšā cīnījās 0:0 ar spēcīgo Vācijas vienību Minhenes Bayern.

Citos astotdaļfināla pāros Spānijas čempione un pagājušās sezonas turnīra fināliste Madrides Atletico nākamnedēļ spēkosies ar Leverkūzenes Bayer futbolistiem no Vācijas, bet Itālijas čempione Turīnas Juventus lūkos pārspēt šosezon ļoti neveiksmīgi spēlējošo Vācijas otro spēcīgāko klubu Dortmundes Borussia.

Visbeidzot, Anglijas pārstāve Londonas Arsenal samēros spēkus ar Francijas vicečempioni Monaco, bet vēl vienā potenciāli ļoti intriģējošā pārī sacentīsies Spānijas grands Barcelona un Anglijas čempionvienība Mančestras City.

Astotdaļfināla pirmās spēles tiek aizvadītas šajā un nākamajā nedēļā, atbildes spēles norisināsies martā, bet ceturtdaļfinālā iekļūs uzvarētāji divu spēļu summā.

Čempionu līgas fināls norisināsies 6.jūnijā Vācijas galvaspilsētā Berlīnē.

Jūras zirgi, Saulkrastu jātnieku skola Zvejniekciems, Upes 6, Saulkrastu p., Saulkrastu n., LV-2161