22.01.2017. 08:23

Leģendārais amerikāņu MMA cīkstonis Tito Ortizs, kuram pēc dažām dienām paliks četrdesmit divi gadi, jau pirms cīņas ar tautieti Čelu Sonenu izteicās, ka šī priekš viņa būs pēdējā cīņa. Viņš uzskata, ka pienācis laiks doties “pensijā”.

Lai arī bukmeikeri uz šo maču Tito nevērtēja kā līderi jeb potenciālo uzvarētāju, pats sportists atkārtoja, ka cīņā ies pēc labākā iznākuma, tātad divdesmit gadus garo karjeru viņš plāno noslēgt ar uzvaru.

Cīņu Ortizs iesāka diezgan kaujinieciski, bet pēc paša veiktā mēģinājuma ieiet pretiniekam kājās, nonāca diezgan bīstamā situācijā. Sonens satvēra Tito kaklu un mēģināja pielietot žņaugšanas paņēmienu. Ortizs spēja noturēties, un izmantojot momentu izkļūt no pretinieka spēcīgā satvēriena.

Ortizs nokļuva sev izdevīgā pozīcijā – tieši virsū uz ar muguru pret grīdu guļošā Čela Sonena, bet brīdī, kad Sonens vēlējās nogāzt Tito, viņš pieļāva kļūdu, atdodot bijušajam UFC čempionam kaklu.

Doto iespēju pabeigt maču ar žņaugšanas paņēmienu izmantoja Tito Ortizs, savā statistikā ierakstot deviņpadsmito uzvaru karjerā. Jāpiezīmē, ka Ortizs par šo maču honorārā saņēma 300, 000 ASV dolāru, savukārt Čelam Sonenam uz kontu tika pārskaitīti 50, 000 dolāru.

Izmantotie resursi:MMA Imports – Premium MMA NewsLatvijas Bobsleja un skeletona federācija R.Feldmaņa 11, Rīga, LV-1014
Kučans Vasilijs Grieķu-romiešu cīņa, Jostu cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties