18.01.2015. 11:21
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma svētdien izcīnīja astoto vietu Oberhofas trasē Vācijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas piektajā posmā.

Pirmo braucienu veicot 42,015 sekundēs, latviete ieņēma desmito vietu. Otrajā braucienā Tīrumai finišu izdevās sasniegt par sešām tūkstošdaļām ātrāk, kas viņai palīdzēja uzlabot savu rezultātu arī divu braucienu summā, pakāpjoties par divām pozīcijām.

No uzvarētājas vācietes Natālijas Geisenbergeres, kurai vēl vairāk izdevies nostiprināties Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā, latviete atpalika par 0,920 sekundēm.

Arī pārējo goda pjedestālu aizņēma vācietes - otrā 0,072 sekundes aiz uzvarētājas bija Tatjana Hifnere, kamēr trešā divu braucienu summā bija Dajana Eitbergere, no pirmās vietas atpaliekot par 0,255 sekundēm.

Savukārt uzreiz aiz goda pjedestāla palika kanādiete Aleksa Gāfa, kura pēc pirmā brauciena bija trešā.

Tīruma sacensībām kvalificējās, piektdien Sprinta kausa izcīnot sesto vietu. Cita Latvijas sportiste Ulla Zirne šajā nedēļas nogalē piedalās pasaules čempionātā junioriem.

Posms noslēgsies ar komandu stafeti, kas sāksies plkst.13.15.

Latvijas stafetes komanda līdzšinējās divās Pasaules kausa sacensībās finišējusi vienreiz, ar 60 punktiem ieņemot kopvērtējuma septīto vietu.

Kā ziņots, sestdien šajā posmā brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja piekto vietu divnieku sacensībās, lai arī pēc pirmā brauciena viņi atradās trešajā pozīcijā, bet Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ierindojās 12.vietā.

Tāpat sestdien Inārs Kivlenieks izcīnīja 12.vietu, lai arī pēc pirmā brauciena viņš noslēdza labāko astoņnieku, Kristaps Mauriņš ieņēma 20.vietu, Artūrs Dārznieks sekoja 24.pozīcijā, bet Riks Kristens Rozītis ierindojās 26.vietā.

Pirmie trīs Pasaules kausa posmi 2014.gadā norisinājās Ziemeļamerikā, tajos divreiz notiekot arī jaunieviestajām sprinta sacensībām, kuros gūtie punkti tiek skaitīti Pasaules kausa vērtējumā. Šī gada ievadā sezona līdz februāra un marta mijai turpinās Eiropā, savukārt sezonas svarīgākās sacensības būs pasaules čempionāts, kas 14. un 15.februārī notiks Siguldā.

Pagājušā gada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām - Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Riks Kristens Rozītis.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933