08.02.2014. 15:33

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Salīdzinājumā ar rudenī «Sanki» trasē notikušo treniņnedēļu, tieši trases augšdaļā ir notikušas izmaiņas, tāpēc sportistei vēl jāatrod īstā pieeja, lai veiktu no kļūdām tīru braucienu. «Ir mazas kļūdiņas, kuras ir jāizlabo, taču tas nav nekas šausmīgs. Vēl ir jāizprot augšas virāžas un jāsaprot kā tur labāk braukt,» aģentūrai BNS pēc sestdien notikušiem diviem treniņbraucieniem stāstīja Tīruma.

Lejas daļā Tīrumai braukšana veicas labāk, taču viņa uzsver, ka šajā trasē atslābināties nevar, ledus ir ciets un trase ātra. «Te nekur nav vienkārši [braukt]. Mēs ar Ullu [Zirni] runājām, ka šajā trasē nekur nevar atslābt, jo visu laiku kaut kas ir jādara. Augšā, kur tiek uzņemts ātrums, tur vajag vēl šo to pielabot, un tad jau būs labi,» optimistiska bija olimpisko spēļu debitante, sakot, ka visvairāk jāuzlabo pirmās viržās izbraukšana.

Startējot B grupas treniņbraucienos, Latvijas sportiste uzrādīja 4. (51,725) un 6. (51,967) labāko rezultātu 15 dalībnieču konkurencē. Otra Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne bija attiecīgi 11. (52,146) un 10. (52,375) vietās.

Tīruma atzina, ka pagaidām viņai vēl nav īstas olimpisko spēļu sajūtas. «Vakar, kad gāju atklāšanas ceremonijā iekšā arēnā, tad uz vienu brīdi tā sajūta radās, bet tagad atkal liekas, ka ir kārtējās sacensības, tāpat kā visu sezonu. Varbūt vēlāk, kad sāksies sacensības,» teica sportiste.

Atklāšanas ceremonija Tīrumai patikusi, taču likusies nedaudz pat īsu. Arī olimpiskajā sportistu ciematā, kur viņa mitinās, viss esot kārtībā. Kamaniņu braucējas gan cenšas mazāk uzturēties istabiņās, jo daudz laika paiet trasē un gatavojot kamanas nākamajiem braucieniem. Šī iemesla dēļ arī neizdosies atbalstīt puišus viņu pirmajos braucienos. «Diemžēl vēl jātaisa kamana rītdienai, viss sanāk steigā un uz trasi vakarā nedosimies,» atklāja Tīruma, piebilstot, ka līdz šim ir izdevies uzbraukt un paskatīties kalnus.

Savās pirmajās olimpiskajās spēlēs Tīruma grib nobraukt četrus labus braucienus, bet par konkrētu vietu viņa nav domājusi. «Galvenais izdarīt visu, kas ir izdarāms un tad arī būs rezultāts. Ir jāizdara maksimums un viss,» divas dienas pirms savu sacensību sākuma Tīruma bija ļoti apņēmīga.

Svētdien kamaniņu braucējas veiks pēdējos divus oficiālos treniņbraucienus, bet sacensības sāks pirmdien ar diviem braucieniem, bet galīgo vietu sadalījumu noskaidros otrdien pēc trešā un ceturtā brauciena.

Jau ziņots, ka vēlāk sestdien «Sanki» olimpiskajā trasē pirmo divus braucienus aizvadīs kamaniņu braucēji, kur dalībnieku vidū būs arī Mārtiņš Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš. Pirmais brauciens sāksies plkst.16.30 pēc Latvijas laika, bet otrais - plkst. 18.40. Atlikušie divi braucieni risināsies svētdien, kad tiks noskaidroti medaļu ieguvēji.OZO Daiļslidošanas klubs, SIA Ozolnieki, Stadiona 5, Ozolnieku p., Ozolnieku n., LV-3018
Kapitaņņikovs Semjons Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties