06.12.2014. 18:07
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sestdien piedzīvoja kritienu ASV trasē Leikpleisidā notiekošajā Pasaules kausa otrajā posmā.

• Elīza Tīruma Pasaules kausa sezonu atklāj ar izcīnītu astoto vietu 2014. g. 29. novembris
  • Tīrumai otrā vieta Nāciju kausā 2014. g. 28. novembris

Tīruma kritienu piedzīvoja sacensību pirmajā braucienā, tā arī nespējot sasniegt finišu un izstājoties. Viņa ir vienīgā no Latvijas daiļā dzimuma kamaniņu braucējām, kura piedalās šajā posmā. Vēlāk sestdien viņai iecerēts startēt arī komandu stafetē.

Tikmēr pirmajā braucienā ātrākā bija Soču olimpisko spēļu čempione Natālija Geisenbergere no Vācijas, kura par 0,274 sekundēm apsteidz amerikānieti Erinu Hemlinu. Savukārt trešā šobrīd ir cita Vācijas sportiste Tatjana Hifnere.

Šajā braucienā kritienus piedzīvoja trīs sportistes - tai skaitā Tīruma, bet sacensības turpina 19 kamaniņu braucējas.

Turpinājumā dāmas aizvadīs arī otro braucienu.

Savukārt stafetes sacensības sāksies plkst.19.40 pēc Latvijas laika, kur komandu pārstāvēs Tīruma, Inārs Kivlenieks un divnieks Andris un Juris Šici.

Jau vēstīts, ka piektdien Latvijas divnieku ekipāža brāļi Šici izcīnīja ceturto vietu, no goda pjedestāla atpaliekot vien četras sekundes simtdaļas. Savukārt pieticīgāk klājās kungiem vieninieku sacensībās - Kivlenieks bija vien 20.vietā, turklāt viņam uzreiz sekoja arī Kristaps Mauriņš.

Kā ziņots, pirmais Pasaules kausa posms aizvadītajā nedēļā Austrijā Latvijas sportistiem neizvērtās pārāk sekmīgs. Dāmām Elīza Tīruma izcīnīja astoto vietu, kamēr 18. un 19.pozīcijā bija attiecīgi Ulla Zirne un Kendija Aparjode. Tikmēr kamaniņu divnieku ekipāža brāļi Andris un Juris Šici pēc neveiksmīga otrā brauciena bija 11.vietā, bet Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš piedzīvoja kritienu un izstājās. Savukārt kungiem nevienam no latviešiem neizdevās aizvadīt divus stabilus braucienus - Inārs Kivlenieks ieņēma 18.vietu, Kristaps Mauriņš sacensībās ierindojās 23.vietā, Artūrs Dārznieks summā palika 26.pozīcijā, bet Latvijas komandas jaunākais dalībnieks Riks Kristens Rozītis pēc pirmā brauciena atradās 18.vietā, tomēr otrajā braucienā krita.

Tāpat Šici izcīnīja ceturto vietu starp divniekiem jaunizveidotajās sprinta sacensībās, bet Tīruma tajās bija piektā, atzīstot vienīgi Vācijas sportistu pārākumu.

Trešais posms nākamajā nedēļā risināsies Kalgari, bet pēc gadu mijas gaidāmi vēl seši posmi. Savukārt šīs sezonas svarīgākās sacensības būs pasaules čempionāts, kas 14. un 15.februārī notiks Siguldā.

Šīgada Soču olimpiskajās spēlēs tieši kamaniņu braucēji izcīnīja divas no četrām Latvijas godalgām - Jura un Andra Šicu ekipāža bija trešā labākā divnieku sacensībās, bet Šici kopā ar Elīzu Tīrumu un Mārtiņu Rubeni izcīnīja bronzu arī komandu stafetē.

Savukārt pagājušās sezonas Pasaules kausa kopvērtējumā vīriem Rubenis, Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš ierindojās otrajā desmitā, brāļi Šici divnieku sacensībās bija devītie labākie, bet dāmām Elīza Tīruma ierindojās 15.vietā. Stafetes sacensībās Latvija ieņēma kopvērtējuma piekto vietu.

Starpsezonā no Latvijas izlases sportistiem savu karjeru noslēdzis vien pieredzējušais Rubenis, bet viņa vietā vīriešu izlasi papildinājis Rozītis. Iespējams, ka divkārtējais olimpiskais medaļnieks Rubenis sezonas gaitā pievienosies Latvijas izlasei, tomēr pagaidām vēl nav zināms kādā statusā.

Par Latvijas izlases galveno treneri šosezon kļuvis Kaspars Dumpis, kurš aizstājis ilgus gadus šajā amatā aizvadījušo Pēteri Cīmani.