25.01.2015. 14:02
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma svētdien izcīnīja astoto vietu Pasaules kausa (PK) 6. posmā, kas norisinājās Vinterbergas trasē Vācijā.

• Kamaniņu braucēji Putins/Matuzels kļūst par Eiropas junioru vicečempioniem vakar
  • Latvijas Kamaniņu braucējiem pieticīgi rezultāti PK posmā vakar

Tīruma divu braucienu summā finišēja pēc minūtes un 54,898 sekundēm. Pēc pirmā brauciena viņa bija devītā, taču otrajā uzrādīja sesto labāko rezultātu, kas summā ļāva pakāpties vienu vietu augstāk.

Otra Latvijas pārstāve - Ulla Zirne ierindojās 20. vietā 24 dalībnieču konkurencē. Pirmajā braucienā viņa bija 18. vietā, bet otrajā uzrādīja 21. rezultātu un savu pozīciju nenosargāja, noslīdot divas vietas zemāk.

Kārtējo uzvaru šosezon izcīnīja Natālija Geizenbergere no Vācijas, kura šosezon ir triumfējusi visos sešos posmos. Viņa divus braucienus veica minūtē 53,829 sekundēs. Tīruma uzvarētājai zaudēja 1,069 sekundes, bet Zirne atpalika par 2,357 sekundēm.

Arī pārējās divas vietas uz goda pjedestāla ieņēma vācietes - otrā palika Dajana Eitbergere, kura no Geizenbergeres atpalika par 0,195 sekundēm, bet trešo vietu ieņēma Anke Višņevski. Vēl viena Vācijas sportiste - Tatjana Hifnere pirmajā braucienā piedzīvoja kritienu.

PK posms svētdien noslēgsies ar komandu stafeti.

Sestdien divnieku sacensībās brāļi Andris un Juris Šici izcīnīja 3. vietu, pirmo reizi sezonā kāpjot uz goda pjedestāla. Viņi ir trešie arī PK kopvērtējumā. Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš palika 7. vietā. Vīriesu sacensībās Latvijai tika labi nesekmējās, jo Inārs Kivlenieks ieņēma 26. vietu, bet Riks Kristens Rozitis palika 30. vietā. Vēl iepriekš treniņos kritienus piedzīvoja un smagas traumas guva Kristaps Mauriņš un Artūrs Dārznieks. Mauriņam ir pēdas kaula lūzums un sezona viņa jau beigusies, bet Dārznieks guva smadzeņu satricinājumu un pagaidām viņam jāievēro gultas režīms.