08.04.2015. 07:15
Otrdien Hjūstonā pirmo maču kopš 2013. gada oktobra nospēlēja bijušais ranga astotais numurs Janko Tipsarevičs. Serbijas tenisists dramatiskā cīņā trīs setos ar rezultātu 6:4, 3:6, 7:6(7) pārspēja Brazīlijas tenisistu Giljermi Klezaru, pēdējā seta taibreikā atspēlējot divas mačbumbas.

Janko Tipsarevičs 18 mēnešus nevarēja spēlēt pēdas problēmu dēļ. Serbijas sportists pēdējo vienspēli aizvadīja 2013. gada oktobrī, kad nepabeidza cīņu Valensijas 1. kārtā, izstājoties pēc nieka trim geimiem mačā pret Marselu Granoljersu.

2012. gada aprīlī rangā līdz 8. vietai tikušais Tipsarevičs vairākas reizes atlika atgriešanos, izlaižot visu 2014. gada sezonu. Pirms spēlēšanas Hjūstonā viņam šogad bija viena uzstāšanās dubultspēlēs, kopā ar Novaku Džokoviču zaudējot Maiami 1. kārtā.

Tipsarevičam ar pirmo pretinieku Hjūstonā paveicās, jo pretī stājās, lai arī māla cienītājs, taču spēlētājs bez lielas pieredzes augstākajā līmenī – 22 gadus vecais brazīlietis Giljerme Klezars, kurš rangā ieņem 186. vietu. Lai tiktu pie spēlēšanas pamatturnīrā, viņam vajadzēja gūt trīs uzvaras kvalifikācijā.

Klezars pirms mača ar Tipsareviču vēl ne reizi (0-7) nebija uzvarējis ATP pamatturnīru vai Deivisa kausa mačos. Un tādas uzvaras viņam nav arī pēc tikšanās ar bijušo Top 10 spēlētāju, lai gan Klezars bija ļoti tuvu. Tipsarevičs pēdējā setā izlaida breika pārsvaru, bet vēlāk spēja izglābt maču, taibreikā atspēlējot divas mačbumbas, turklāt viena bija uzņemšanā. Spēle ilga divas stundas un 38 minūtes. Tipsareviča nākamais pretinieks būs Santjago Hiraldo.

Hjūstonā notiek sezonas vienīgais māla seguma ATP turnīrs Ziemeļamerikā. No iepriekšējo gadu čempioniem šoreiz Teksasā ieradās pagājušā gada uzvarētājs Fernando Verdasko, 2013. gada čempions Džons Isners un 2009. gadā šeit uzvarējušais Leitons Hjuits. Austrālijas veterānam turnīrs jau beidzies, jo viņš 1. kārtā neizmantoja mačbumbu un trīs setos zaudēja Go Soedam.