13.07.2015. 22:53
Bēdīgi prestižais daudzdienu velobrauciens ''Tour de France'' noslēdzies pieredzējušajam 37 gadus vecajam ''Tinkoff-Saxo'' pārstāvim Ivanam Baso. Tūres atpūtas dienā Itālijas riteņbraucējam atklāts sēklinieku vēzis, un sportists jau ir atgriezies Itālijā, lai pēc iespējas ātrāk veiktu nepieciešamo operāciju.

''Atklājām to pirms divām stundām. Man ir jāpārtrauc dalība ''Tour de France'','' pa dienu paziņojumā dalījās ''Tinkoff-Saxo'' braucējs Baso. Ivans tika uzskatīts par galveno palīgu komandas biedram Alberto Kontadoram kalnainākos posmos. Kontadors Baso paziņojuma laikā atradās blakus itālietim un vienā brīdī izplūda asarās. Baso 2006. un 2010. gadā uzvarēja ''Giro d' Italia'' velobraucienā.

Pēc ''Tour de France'' piektā posma, kurā Baso piedzīvoja kritienu, bet pēdējās dienās jutis sāpes cirkšņa apvidū, bet sēklinieku vēzis atklāts tikai šodien - tūres pirmajā brīvdienā.

Baso nekavējoties devies uz Itāliju, lai pēc iespējas ātrāk veiktu operāciju. Ivans pasaules elitē bija jau leģendārā amerikāņa Lensa Ārmstronga laika, kad bija viens no galvenajiem konkurentiem slavenajam ASV riteņbraucējam. 2007. gadā Baso gan bija iesaistīts dopinga skandālā, par ko tika diskvalificēts uz diviem gadiem.

Ivans tiek uzskatīts par vienu no draudzīgākajiem sportistiem visā tūrē, tāpēc neliels šoks par notikušo ir daudziem braucējiem. Jāpiemin, ka arī Ārmstrongs karjeras sākumposmā pārcieta sēklinieku vēzi.

Izmantotie resursi:BBC Sport - Tour de France 2015: Ivan Basso...Aglonas vidusskolas sporta halle Aglona, Daugavpils 6b, Aglonas p., Aglonas n., LV-5304
Alksne Inta Aerobika, Peldēšana
FTA
Reģistrēties