28.06.2016. 10:00
Otrdien Vimbldonas kortos plānots pabeigt 1. kārtas izspēli. Jau turnīra ievadā grūta cīņa solās būt Dominikam Tīmam, kurš sacentīsies ar pieredzējušo vācieti Florianu Maijeru, kuram nesen zaudēja Halles turnīrā.

"French Open" pusfinālistam Tīmam šodien būs sezonas 60. mačs! Viņš uzvarējis jau 47 cīņās, esot sezonas līderim uzvaru ieskaitē. Tā ir monētas pozitīvā puse, negatīvā – neizbēgamais nogurums. Tīms spēlē ļoti daudz. Par viņu pat mēdz jokot, ka Dominiks vienā nedēļā piedalītos divos turnīros, ja to ļautu noteikumi. Šomēnes viņam gan jau bijusi situācija ar diviem turnīriem vienā nedēļā, tiesa, tas bija bez noteikumu pārkāpumiem. Lietus dēļ viņš pirmdienā spēlēja pārcelto Štutgartes finālu, tajā pašā nedēļā vēl spēlējot arī Hallē.

Pēc nogurdinošā "French Open" loģiska būtu atpūtas paņemšana, bet Tīms spēlēja nākamajās divās nedēļās, kopumā aizvadot septiņas spēles. Pirmajās sešās izdevās uzvarēt, iegūstot titulu Štutgartē. Nākamajās sacensībās Hallē viņš beidzot noplīsa, tam notiekot pusfinālā pret Maijeru (3:6, 4:6), kurš viņam tika ielozēts Vimbldonas 1. kārtā. Vācietis vēlāk kļuva par Halles čempionu, izcīnot karjeras lielāko titulu.

Traumatiskais vācietis spēlē interesantu, neierastu tenisu. Viņam ir laba serve, Florians daudz izmanto "slaisu" un "dropšotus", prasmīgi variē ar spēli, pretiniekiem dodot lēnas bumbiņas. Maijers Vimbldonā divreiz ticis līdz ceturtdaļfinālam (2004, 2012), bet Tīms uzvarējis tikai vienu no trim mačiem un pērn 2. kārtā piecos setos zaudēja Fernando Verdasko.

Vai Vavrinka šogad beidzot ļoti tālu tiks arī Vimbldonā? Ceturtdaļfināls līdz šim bijis viņa maksimums. Lai uzlabotu savu spēli uz zālāja seguma, Stens savā komandā šovasar uzaicināja bijušo Vimbldonas čempionu Ričardu Krajičeku. Pirmā spēle viņa vadībā optimismu neradīja, Londonā zaudējot Verdasko. Vimbldonā Stenam ir potenciāli sarežģīts starts, tiekoties ar tikai 18 gadus veco Teiloru Fricu.

Amerikāņu tīnis pirms dažām nedēļām Hallē dominēja mačā pret Rodžeru Federeru, kuram viena pavirša serves geima dēļ zaudēja trīs setu mačā. Pagājušā gada "US Open" junioru čempionam ir lieliska serve, viņš spēlēja agresīvu uzbrukuma tenisu no gala līnijas un spēcīgi sit gan ar "forehand", gan "backhand". Vavrinkam uz zālāja tradicionāli lielākā problēma bijusi laika trūkums sev vēlamo sitienu izpildei, proti, pretinieki Šveices tenisistu regulāri steidzina.

Jau kopš izlozes tiek gaidīta Kirjosa tikšanās 4. kārtā ar Endiju Mareju. Austrālijas tenisistam gan līdz skotam vēl jātiek, pirms tam saskaroties ar vairākiem sarežģītiem pārbaudījumiem. Pirmais no tiem būs pieredzes bagātais čehs Štepāneks. Lai arī Radekam ir jau 37 gadi, viņš arvien ir labā kondīcijā. Zālāja segums ir vismazāk nogurdinošais no visiem segumiem, tāpēc uztraukumam par enerģijas trūkumu nav pamata. Štepāneks spēlē tādu tenisu, kas Kirjosu var novest pie pacietības trūkuma. Abi vienīgo iepriekšējo savstarpējo maču izspēlēja 2013. gadā "French Open", kad tobrīd vēl ļoti jaunais Kirjoss Štepāneku uzveica trīs taibreikos.

Abas tenisistes Vimbldonā tikās arī pērn, toreiz trīs setos uzvarēja jaunākā Benčiča – 3:6, 6:1, 6:3. Belinda šovasar nav tik labā formā, lai varētu justies pārliecināta par vēl vienu uzvaru pār zālāja seguma un Vimbldonas speciālisti. Benčiča teju visu māla sezonu izlaida muguras savainojuma dēļ. Atgriešanās turnīrā Hertogenbošā viņa tika līdz pusfinālam, bet pēc tam zaudējusi nākamos trīs mačus. Pironkova savu labāko tenisu spēlē uz ļoti ātriem segumiem. Ātrāka par zālāju nav. Bulgārijas tenisiste pasaules uzmanību nopelnīja 2010. gadā, kad Vimbldonas ceturtdaļfinālā sensacionāli ar 6:2, 6:3 sagrāva pieckārtējo čempioni Venusu Viljamsu. Ceturtdaļfinālu Vimbldonas kortos Pironkova sasniedza arī nākamajā gadā.