08.03.2015. 15:23
Jānis Timma svētdien, 8. martā, iemeta piecus tālmetienus "VEF Rīga" sezonas rekorduzvarā pār Kaspara Bērziņa pārstāvēto Samaras klubu "Krasnije Kriļja" ar rezultātu 87:46. Nākamo spēli Rīgas basketbolisti aizvadīs 15. martā, viesos sacenšoties pret Krasnodaras "Lokomotiv-Kubaņ".

Marta otrajā svētdienā VEF ierindā atgriezās Bamba Fals. Otro spēli pēc savainojuma aizvadīja Ronalds Zaķis, taču sastāvā joprojām nebija uzbrūkošais aizsargs Džeralds Robinsons. Komandas jaunpienācējs Sīdžejs Heriss tika iekļauts komandas pieteikumā VTB līgai, taču līdz izbraukšanas brīdim nepaspēja saņemt Krievijas vīzu un svētdien vēl nespēlēja.

VEF Rīga: Jakovičs, Loverijs, Timma, Pasečņiks, Zaķis

Pirmajā ceturtdaļā VEF izmantoja pretinieku neorganizētību, vairākas reizes ātri pārejot uzbrukumā un iegūstot pārsvaru izspēļu noslēgumos. Jānis Timma pievienoja divus tālmetienus, Artūrs Strēlnieks – vienu, sekmējot rīdzinieku izvirzīšanos vadībā ar 15:8. Pirmās ceturtdaļas beigās Nikolaja Mazura, Jevgeņija Kosuškina un Jāņa Gailīša vīru pārsvars pieauga vēl par četriem punktiem – 19:9.

Puslaika turpinājumā VEF aizsardzība turpināja izprovocēt pretinieku kļūdas, līdz pārtraukumam piespiežot Samaras komandu 11 reizes zaudēt bumbu. Kaspars Bērziņš vienīgos punktus guva, palicis nepiesegts aiz trīspunktu metienu līnijas. Divas reizes perimetrā atzīmējās Jevgeņijs Fidijs, turpretī tuvāk grozam un soda laukumā dominēja rīdzinieki. Loverijs, Strēlnieks, Pasečņiks, Timma – minētais kvartets uzbruka daudz un sekmīgi, puslaikā dubultojot rīdzinieku pārsvaru – 40:20.

Pirmajā puslaikā rīdzinieki iemeta 16 no 36 metieniem no spēles, kamēr mājinieki spēja realizēt tikai 8 no 27 mēģinājumiem. Metienu skaita atšķirības ilustrēja pārķerto bumbu skaits (9-2), turklāt rīdzinieki labāk cīnījās arī par atlēkušajām bumbām uzbrukumā (7-5) un pieļāva tikai piecas kļūdas.

Trešajā ceturtdaļā VEF turpināja pirmajās divdesmit minūtēs iesākto. Komanda lieliski aizsargājās savā laukuma pusē, pārķēra bumbas un kavēja Samaras garo spēlētāju apgādi. Palikuši bez galvenajām opcijām uzbrukumā, mājinieki daudz un neprecīzi meta tālmetienus. VEF pārsvars auga, līdz trešās ceturtdaļas beigām sasniedzot 28 punktu atzīmi – 62:34. Pēdējās desmit minūtēs cīņas gaita nemainījās un rīdzinieki svinēja devīto panākumu.

Krasnije Kriļja – VEF Rīga 46:87 (9:19, 14:24, 11:19, 12:25)Kriļja: Fidijs 10, Bērziņš 7 (2p 2/6, 3p 1/2; 10ab), Gudumaks 6, Bristols 6 (6ab), Glazunovs 5 (4rp), Artešins 5, Toporovs 4, Zarjažko 3, Zujevs, Baļakins, Bušujevs, Piļajevs.VEF Rīga: Timma 19 (3p 5/10; 3ab, 3rp, 5ip, 3pb), Lauerijs 17 (4ab, 3pb), Pasečņiks 15 (2p 6/9, 1p 3/3; 6ab), Jakovičs 13 (5ab, 4rp), Strēlnieks 11 (11ab, 3pb), J. Bērziņš 5, Mejeris 4 (3ab, 3rp, 3pb), Zaķis 2, A. Bērziņš 1, Fals (7ab).Tiesneši: Jakubs Zamojskis (Polija), Petri Mantila (Somija), Milans Brziaks (Slovākija).Komisārs: Sergejs Fomins.

Metieni no spēles: 17/57 vs 33/682p: 13/35 vs 23/463p: 4/22 vs 10/221p: 8/19 vs 11/13AB: 37 (14/23) vs 43 (13/30)RP: 13 vs 13Kļ.: 20 vs 12PB: 8 vs 15BM: 0 vs 1Personiskās piezīmes: 17 vs 17