03.01.2016. 17:27
VTB Vienotās basketbola līgas regulārā čempionāta spēlē šodien Jāņa Timmas pārstāvētais Sanktpēterburgas „Zenit” izbraukumā ar 70:78 piekāpās Krasnodaras „Lokomotiv-Kuban”, piedzīvojot tikai otro zaudējumu turnīra desmit spēlēs.

Jānis Timma laukumā pavadīja 35 minūtes un 21 sekundi, guva sešus punktus (2p. – 3/3, 3p. – 0/5), atdeva četras rezultatīvas piespēles, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, pārtvēra divas bumbas un pieļāva četras kļūdas, kā arī izprovocēja trīs pretinieku pārkāpumus un nopelnīja trīs piezīmes. Rezultatīvākais „Zenit” komandā ar 16 punktiem bija Raiens Tulsons, bet uzvarētāju rindās 22 punktus guva Entonijs Rendolfs, kamēr 19 punktus pievienoja Malkolms Deleinijs.

„Zenit” komanda jau no pirmajām minūtēm izvirzījās vadībā (7:2) un pirmo ceturtdaļu pabeidza ar piecu punktu pārsvaru (18:13). Arī otrās ceturtdaļas pirmajā pusē „Zenit” saglabāja nelielu pārsvaru, tad „Lokomotiv-Kuban” uz brīdi spēja pārņemt vadību (30:29), bet lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 39:39.

Trešajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, taču ceturtdaļas beigās mājiniekiem izdevās iekrāt līdz tam lielāko pārsvaru mačā (57:49). Pēdējās ceturtdaļas sākumā „Lokomotiv-Kuban” panāca jau +15 (64:49), pabeidzot 12:0 izrāvienu. Lai gan turpinājumā "Zenit" atbildēja ar 9:0 spurtu un "pievilka" līdz -6 (58:64), tomēr atspēlēties vairs neizdevās.

Citā VTB līgas mačā šodien Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina vadītais BC „Nizhny Novgorod” ar Kasparu Bērziņu sastāvā savā laukumā uzņem Minskas „Tsmoki” basketbolistus.