13.01.2016. 23:50
Latvijas basketbolisti un treneri trešdien, 13. janvārī, aizvada otrās kārtas spēles Eirokausa "Last 32" turnīrā. Jānis Timma septīto reizi sezonā guva vairāk nekā desmit punktus, sekmējot "Zenit" uzvaru pār Bundeslīgas klubu "Ludwigsburg".

Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētie “Nizhny Novgorod” vīri (0-2) savā laukumā uzņēma ļoti slavenus pretiniekus – Izraēlas milžus “Maccabi Tel Aviv” (2-0), kuri pirmo reizi 15 sezonu laikā nekvalificējās Eirolīgas “Top 16” turnīram. Otrkārt, viesu sastāvā ieradās Ņižņijnovgorodas iepriekšējās sezonas līderis Teilors Ročestijs.

Mājinieki precīzāk meta tālmetienus (10/26 pret 7/24) un pat uzvarēja cīņā par atlēkušajām bumbām, taču viesi agresīvāk nospēlēja soda laukumā. Viņi biežāk tika pie soda metieniem un pēdējā minūtē ieguva trīs punktu pārsvaru – 82:85. Ivans Strebkovs pretējā pusē realizēja vienu no diviem soda metieniem, taču Ročestija kļūda ļāva mājiniekiem tikt pie vēl vienas iespējas. Uzbrukums beidzās ar garā spēlētāja Viktora Rada kļūdu, tādēļ nācās sist sodu. Silvens Landesbergs iemeta abus brīvmetienus – 83:87 (18:20, 25:25, 20:18, 20:24).

Kaspars Bērziņš 26:23 minūtēs sameta 11 punktus (2p 2/4, 3p 2/4, 1p 1/2), izcīnīja četras atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja piecus pārkāpumus, ieguva labāko +/- rādītāju komandā 6 un nopelnīja lietderības koeficientu 11.

Nizhny Novgorod – Maccabi Fox Tel Aviv 83:87NN: Hvostovs 14 (10rp), Baburins 13, Antonovs 13 (5ab, 5pp), Rads 12 (7ab), Bērziņš 11, Strebkovs 9, Ivļevs 3, Mahalbasičs 2, Popovs, Zarjažko; Viktorovs.Maccabi: Ročestijs 17 (4rp, 6ip), Onuaku 15, Pnini 13, Smits 10 (4rp), Mbakve 10, Landesbergs 9, Jivzori 8, Rendls 3, Ofoegbu 2, Benders; Segevs, Zoosmans.

Ņižņijnovgorodas spēles: izbraukumā pret Kazaņu (-10), mājās pret “Maccabi Tel Aviv” (-4), viesos pret “Union Olimpija”, savā laukumā pret “Union Olimpija”, mājās pret Kazaņu, izbraukumā pret “Maccabi Tel Aviv”.

“Union Olimpija” (0-2) savā laukumā zaudēja Kazaņas “Unics” (2-0) ar rezultātu 83:89 (19:23, 17:18, 20:20, 27:28). Mājinieki iemeta par astoņiem tālmetieniem vairāk (11/24 pret 3/14), taču groza tuvumā krietni pārāki bija Tatarstānas basketbolisti.

Ronalds Zaķis 15:51 minūtē guva trīs punktus (2p 0/4, 1p 3/5), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, divas reizes kļūdījās, saņēma piecas personiskās piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 6 un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -3.

Sanktpēterburgas “Zenit” (2-0), spēlējot bez savainotā garā spēlētāja Kaila Lendrija, savā laukumā uzvarēja Vācijas klubu “MHP Ludwigsburg” ar rezultātu 83:80 (24:22, 22:19, 13:14, 24:25). Panākumu nodrošināja Raiena Tūlsona aukstasinība – amerikānis pēdējās sekundēs iemeta četrus brīvmetienus pēc kārtas, pirms vāciešu pēdējā uzbrukuma panākot sešu punktu pārsvaru.

Jānis Timma kļuva par trešo vērtīgāko spēlētāju Sanktpēterburgas rindās. Uzbrucējs 31:28 minūtēs guva 14 punktus (2p 2/7, 3p 2/4, 1p 4/4), izcīnīja sešas bumbas zem groziem, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, divas reizes kļūdījās, bloķēja divus metienus, saņēma divas piezīmes, izprovocēja piecus pārkāpumus, ieguva +/- rādītāju 2 un nopelnīja lietderības koeficientu 17.

“Grissin Bon Reggio Emilia” (1-1) savā laukumā uzvarēja Izmiras “Pinar Karšijaka” ar rezultātu 88:81 (18:25, 28:17, 30:21, 12:18). Spēlē, kuru tiesāja Ingus Baumanis, izvērtās tālmetienu konkurss, kurā pārāki bija mājinieki (12/33 pret 9/21).

Ojārs Siliņš lielāko pienesumu deva aizsardzībā. Uzbrucējs 22:20 minūtēs guva divus punktus (2p 1/1, 3p 0/5), izcīnīja četras bumbas aizsardzībā, izdarīja divas piespēles, vienu reizi kļūdījās, bloķēja vienu metienu un saņēma trīs personiskās piezīmes. Artūrs Strautiņš tika pieteikts spēlei, bet neizgāja laukumā.

Laspalmasas “Gran Canaria” (1-1) izbraukumā Izraēlā uzvarēja Jeruzalemes “Hapoel” ar rezultātu 75:64 (18:16, 28:13, 15:13, 14:22). Anžejs Pasečņiks tika iekļauts pieteikumā, taču pie spēles laika netika.

“Bilbao Basket” (1-1) spēles vidusdaļā ieguva pārsvaru pret Bandirmas “Banvit”, taču pēdējo ceturtdaļu zaudēja ar 17 punktu starpību un savu līdzjutēju priekšā piedzīvoja sāpīgu neveiksmi ar rezultātu 76:85 (16:19, 28:17, 17:17, 15:32).

Dairis Bertāns kļuva par rezultatīvāko spēlētāju Basku zemes kluba sastāvā. Aizsargs 25:04 minūtēs guva 15 punktus (2p 2/2, 3p 3/9, 1p 2/2), savāca trīs atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, saņēma divas piezīmes, izprovocēja trīs pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 13.

Pirmo kārtu pārvarēja 24 no 36 regulārās sezonas komandām. Pārējās astoņas vietas “Last 32” turnīrā pienācās Eirolīgas klubiem, kuri savās grupās ieņēma piekto un sesto vietu.

G grupa: "Bilbao Basket", Ulmas “Ratiopharm”, Bandirmas “Banvit”, "FC Bayern"H grupa: "Gran Canaria", Saratovas “Avtodor”, Jeruzalemes “Hapoel”, "Strasbourg"I grupa: “Valencia Basket”, Saloniku PAOK, Oldenburgas “EWE Baskets”, "Limoges"J grupa: Saloniku “Aris”, Klaipēdas “Neptūnas”, Berlīnes ALBA, "Milano"K grupa: Trento, "Reggio Emilia", “Trabzonspor”, "Pinar Karšijaka"L grupa: ”Zenit”, Ludvigsburgas “MHP Riesen”, Venēcijas “Umana Reyer”, "Zielona Gora"M grupa: Kazaņas UNICS, ”Union Olimpija”, Nizhny Novgorod, "Maccabi Tel Aviv"N grupa: “Galatasaray”, “Basket Zaragoza”, “Szolnoki Olaj”, “Dinamo Sassari”