02.11.2013. 18:52
Pie trešās uzvaras četrās Baltijas Basketbola līgas (BBL) spēlēs šovakar tika BBL čempionvienība BK "Ventspils", kas savā laukumā ar 68:60 pārspēja Lietuvas komandu "Nevežis". Citā spēlē "Barons kvartāls" ar 79:76 uzveica Utenas "Juventus".

Krietni naskāk spēli sāka laukuma saimnieki, Timmam, Valteram un Zaķim gūstot septiņus punktus pēc kārtas. Pamazām iespēlējās arī viesi, tomēr Timmas precīzie tālmetieni neļāva "Nevežis" samazināt rezultāta starpību, pirmajam ceturksnim noslēdzoties ar 20:12 "Ventspils" labā.

Otro ceturksni viesi sāka nedaudz veiksmīgāk, pietuvojoties līdz -4 (20:24), tomēr ventspilnieki tuvāk "Nevežis" basketbolistus nelaida. Līdz puslaika pārtraukumam laukuma saimnieki spēja ievērojami palielināt pārsvaru, pauzē dodoties pie +13 (42:29).

Lielāko trešā ceturkšņa daļu viesi spēlēja diezgan pasīvi, savā veidā iemidzinot "Ventspils" modrību. Ceturtdaļas vidū mājinieku pārsvars bija +14 (54:40), tomēr pēc tam nepilnu piecu minūšu laikā ventspilnieki neguva ne punkta, un "Nevežis" pietuvojās līdz -7 (47:54).

Ceturtās ceturtdaļas startā "Nevežis" turpināja trešā ceturkšņa izskaņā iesākto, panākot izlīdzinājumu (54:54). Īstajā brīdī talkā nāca Zaķa punkti no groza apakšas un divi precīzie tālmetieni Gulbja un Timmas izpildījumā, un ceturtdaļas vidū ventspilnieki atjaunoja +10 (64:54). Atlikušajā laikā viesi vairs nespēja lauzt mača ritējumu un piekāpās ar 60:68.

Jānis Timma uzvarētāju labā guva 17 punktus un izcīnīja 13 bumbas zem groziem, Ronalds Zaķis pievienoja 16 punktus, bet Lorenco Viljamss komandas kopējā katlā lika 15 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles. Pirmo spēli "Ventspils" rindās aizvadīja 215 centimetrus garais Krievijas centra spēlētājs Anatolijs Kaširovs, kurš 10 minūtēs un 35 sekundēs guva četrus punktus (2p. – 2/5), izcīnīja trīs bumbas zem groziem un maču pabeidza ar piecām piezīmēm.

"Ventspils" – "Nevežis" 68:60 (20:12, 22:17, 12:18, 14:13)

"Ventspils": Timma 17 (13ab), Zaķis 16, Viljamss 15 (7rp), Vairogs 7 (6ab), Gulbis 5, Valters 4, Kaširovs 4, Lejasmeiers, Gromovs.

"Nevežis": Dilis 15 (9ab), Buterlevičs 12 (7ab), Brazeltons 12, Dabkus 10, Jaksts 5, Leonavičs 5, Ginevičs 1.

"Juventus" – "Barons kvartāls" 76:79 (16:28, 23:10, 27:23, 10:18)

"Juventus": Barinovs 13 (8ab), Kulvietis 11 (6ab), Matulis 11, Metjūzs 11, Staņonis 10, Petrukonis 10, Viskonts 7, Ezerskis 3, Kimants, Davņuks.

"Barons kvartāls": Apsītis 22, Mētra 20, Bergmanis 16, Čavars 7, Rozītis 7, Mednis 4, Zonne 3, Čoders, Rubenis, A.Epners.