15.12.2017. 21:17

Abas komandas spēlēja disciplinēti un izmantoja plašu rotāciju. “Baskonia”, salīdzinājumā ar sezonas sākumu, uzrādīja daudz labāku bumbas kustību. Problēmas sagādāja cīņa ar “Anadolu Efes” garajiem spēlētājiem, tai skaitā Latvijā spēlējušo Vladimiru Štimacu – mājinieki savāca daudz atlēkušo bumbu uzbrukumā, tiekot pie otrās iespējas punktiem vai izprovocējot piezīmes.

Labā precizitāte no visām pozīcijām ļāva “Baskonia” pirmajā puslaikā iegūt nelielu pārsvaru – 42:45. Jāņa Timmas divpunktnieks palīdzēja atrāvienu palielināt (42:47), bet Meta Dženingsa tālmetieni panāca plus desmit – 47:57. Turpinājums vairs nebija tik sekmīgs. Braients Danstons un Eriks Makkolums sešās minūtēs ar kolēģiem sameta 21 punktu Basku zemes kluba grozā, pirms ceturtās ceturtdaļas izvirzot “Anadolu Efes” vadībā – 68:65.

Arī ceturtās ceturtdaļas sākums nebija viesiem labvēlīgs. Stambulas kluba “karstais trio” – Danstons, Makkolums un Štimacs – divas reizes panāca mājiniekiem plus deviņi (74:65 un 76:67). Desmit minūšu laikā “Anadolu Efes” bija izdevies veikt izrāvienu 29:10, taču cīņa vēl nebija galā. Sekmīgi nospēlējot Vensānam Puarjē – precīzi un bloķēti metieni, pārķerta bumba – viesi priekšpēdējā minūtē samazināja starpību līdz minimumam – 79:78.

Mājinieki turpināja neprecīzi mest, “Baskonia” vīri izcīnīja atlēkušās bumbas un tika pie brīvmetieniem. Trīs sekundes pirms pamatlaika beigām Puarjē no soda metienu līnijas izvirzīja ciemiņus vadībā – 81:82. Pēc minūtes pārtraukuma Jānis Timma izjauca Stambulas kluba pēdējo uzbrukumu.

Jānis Timma 25:37 minūtēs guva astoņus punktus (2p 2/3, 3p 1/2, 1p 1/2), izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles, pārķēra vienu bumbu, saņēma divas personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 12.

Anadolu Efes – Baskonia 81:82 (19:24, 23:21, 26:20, 13:17)Anadolu: Makkolums 21, Danstons 14, Štimacs 10 (17ab), Ledo 10, Dragičs 10, Simons 7 (8rp), Adamss 5, Brauns 4, Batuks, Motums, Demirs; Muričs.Baskonia: Šengelija 17 (8ab), Puarjē 16 (12ab, 3rp, 5bm, eff 35), Dženingss 16 (3p 4/6), Bobuā 8, Džonss 9, Timma 8, Grendžers 4 (6ab, 9rp), Foigtmans 3, Uertas; Vildoza, Gonsaless, Martiness.Tiesneši: Robert Lottermoser (Vācija), Oļegs Latiševs (Latvija), Josip Radojkovic (Horvātija).

Preiļu 1. pamatskola Preiļu 1. pamatskola Daugavpils 34, Preiļi, Preiļu n., LV-5301