08.02.2017. 21:11
Latviešu basketbolists Jānis Timma trešdien guva 21 punktu ULEB Eiropas kausa otrā posma jeb «Top 16» pēdējās kārtas spēlē, bet viņa pārstāvētā Krievijas komanda Sanktpēterburgas «Zeņit» iekļuva turnīra ceturtdaļfinālā.

«Zeņit» viesos ar 84:86 (22:12, 18:24, 21:28, 23:22) piekāpās Lietuvas komandai Viļņas «Lietuvos Rytas» , taču ceturtdaļfināla sasniegšanai pietika arī zaudējums ar deviņiem punktiem.

Timma šajā spēlē laukumā bija 34 minūti un vienu sekundi, kuru laikā grozā raidīja divus no pieciem divpunktu metieniem, piecus no deviņiem tālmetieniem un abus divus soda metienus.

Tāpat viņam piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, trīs kļūdas, viens bloķēts metiens, četras piezīmes, trīs izprovocēti noteikumu pārkāpumi un 18 efektivitātes koeficienta punkti.

«Zeņit» rindās rezultatīvākais ar 24 punktiem bija Sergejs Karasevs, bet pretiniekiem ar 28 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un piecām pārtvertām bumbām izcēlās Deivids Logans.

Timma svētdien VTB Vienotās līgas mačā palīdzēja «Zeņit» ar 82:73 pārspēt Latvijas vicečempioni «VEF Rīga». Sākotnēji Sanktpēterburgas komandas galvenais treneris Vasīlijs Karasevs vēlējās pataupīt latvieti, tomēr viņš devās laukumā un guva astoņus punktus.

Vēl šīs apakšgrupas spēlē Artūra Štālberga un Edmunda Valeiko trenētā «Ņižņij Novgorod» savā laukumā ar 73:81 (16:16, 23:20, 12:22, 22:23) piekāpās Izraēlas komandai Jeruzalemes «Hapoel Bank Yahav».

«Ņižņij Novgorod» rindās punktus guva tikai pieci spēlētāji, bet rezultatīvākie ar 18 punktiem bija Kenets Bointons un Deandrē Keins. Tikmēr pretiniekiem 20 punktus guva Elijau Liors.

G apakšgrupā ar pieciem panākumiem sešās cīņās uzvarēja «Hapoel Bank Yahav», bet pa trim uzvarām bija «Zeņit» un «Lietuvos Rytas» komandām, bet Sanktpēterburgas klubam bija labāki rezultāti savstarpējās spēlēs, kamēr ceturto vietu ar vienu uzvaru ieņēma «Ņižņij Novgorod».

Plkst.22 pēc Latvijas laika E apakšgrupā pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu savstarpējā mačā dalīs Anžeja Pasečņika pārstāvētā Grankanārijas «Herbalife» un Rolanda Šmita Fuenlavradas «Montakit».

ULEB Eirokausā pirmajā posmā 20 klubi bija sadalīti četrās apakšgrupās, pa pieciem katrā. Vienības savā starpā izspēlēja divu apļu turnīru, bet katras grupas četras labākās komandas kvalificējās «Top 16» kārtai, kurā tās sadalītas vēl četrās grupās. Pēc divu apļu cīņā katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur, tāpat kā pusfinālā un finālā, uzvarētāji noskaidrosies sērijā līdz diviem panākumiem.