02.03.2016. 21:23
ULEB Eiropas kausa astotdaļfināla atbildes spēlē Sanktpēterburgas „Zenit” ar 89:74 pieveica „Nizhny Novgorod”, desmit punktus gūstot Jānim Timmam, taču divu spēļu summā labāka tomēr izrādījās Ainara Bagatska vadītā komanda. Savukārt izgāšanos savā laukumā pret poļu „Stelmet” piedzīvojusi Kazaņas „Unics”, zaudējot ar 17 punktu starpību un izstājoties no turnīra.

„Zenit” pirmajā spēlē viesos zaudēja ar 26 punktu starpību, kas tās uzdevumu šodien padarīja ļoti grūtu. Mača sākumā turklāt „Nizhny Novgorod” jau pirmajā ceturtdaļā guva 24 punktus, bija vadībā arī pēc pirmā puslaika, un „Zenit” izredzes uz uzvaru divu spēļu summā bija praktiski zudušas.

Atsevišķā mačā „Zenit” gan izdevās uzvarēt ar visai pārliecinošo 89:74. Jānis Timma Sanktpēterburgas komandas sastāvā izcēlās ar lielāko spēles laiku (34:32 minūtes), kuru laikā guva desmit punktus (2p. 2/2, 3p. 2/5). Latvijas uzbrucējs arī savāca četras atlēkušās bumbas, izdarīja divas rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, taču spēli noslēdza priekšlaicīgi piecu saņemto piezīmju dēļ. Pretinieki pret Timmu noteikumus pārkāpa divreiz, bet viņa +/- rādītājs bija otrs labākais komandā – plus 15.

Timma šosezon Eiropas kausā piedalījās 16 spēlēs, vidēji nospēlējot 29 minūtes un gūstot 12.6 punktus. Viņš trāpīja 32% tālmetienu un 64% divpunktu metienu, kā arī savāca 5.4 atlēkušās bumbas.

Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina trenētās „Nizhny Novgorod” sastāvā rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Semjons Antonovs.

„Zenit” VTB Vienotās līgas kopvērtējumā ieņem ceturto vietu, kamēr „Nizhny Novgorod” šosezon ir tikai astotā. Taču vēl pamatīgāku pliķi Eirokausā saņēmusi VTB sudraba pozīciju īpašniece Kazaņas „Unics”, kas pirmajā mačā viesos ar 72:68 pieveica Polijas „Stelmet”, bet šodien savā laukumā absolūti izgāza otro puslaiku (21:42) un cieta sakāvi ar 54:71. Šāds rezultāts pārliecinoši ļāva ceturtdaļfinālā iekļūt poļu komandai.