18.01.2017. 21:07

Madrides apgabala klubs “Fuenlabrada” (1-2) izbraukumā Ziemeļkaukāzā piedzīvoja zaudējumu pret Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” (3-0) ar 61:86 (10:30, 22:23, 19:18, 10:15). Pēc pirmā apļa visām Spānijas komandām, tai skaitā “Murcia” un “Gran Canaria”, ir bilance 1-2.

Viesi pirmajā ceturtdaļā saņēma pamatīgu sitienu zem jostasvietas. Mets Dženingss pirmajās četrās minūtēs iemeta četrus no četriem tālmetieniem, rezultatīvi spēlēja Teilors Ročestijs un “Fuenlabrada” nonāca iedzinēju lomā ar 10:30.

Otrās ceturtdaļas sākumā Pako Kruss un Rolands Šmits samazināja starpību līdz 14 punktiem – 18:32, taču turpinājumā iniciatīva atgriezās Sašas Obradoviča spēlētāju rokās. Puslaikā mīnus divdesmit viens – 32:53. Nākamajās divdesmit minūtēs “Lokomotiv” kontrolēja spēles gaitu un izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

Rolands Šmits 27:17 minūtēs guva septiņus punktus (2p 2/4, 3p 1/5), izcīnīja trīs bumbas zem groziem, izdarīja vienu piespēli, vienu reizi kļūdījās, pārķēra divas bumbas, saņēma četras personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 4.

Sanktpēterburgas “Zenit” (2-1) savā laukumā uzvarēja “Hapoel Jerusalem” (2-1) ar 101:80 (25:16, 27:28, 27:18, 22:19) un pirmo apli noslēdza grupas līderpozīcijās. Trešo un ceturto vietu kopvērtējumā ieņem attiecīgi Viļņas “Lietuvos rytas” un “Nizhny Novgorod” (abām komandām 1-2).

Vasilija Karasjova vīri pirmajā puslaikā realizēja 8 no 13 tālmetieniem, izvirzoties vadībā ar 52:44. Īpaši sekmīgi bija Raiens Tūlsons un Stefans Markovičs, kuri divatā iemeta 7 no 10 tālmetieniem, pievienoja 6 no 8 divpunktu metieniem un guva 35 punktus.

Nākamajās 20 minūtēs tālmetienu lietus pierima, taču “Zenit” uzbrukuma mehānisms darbojās tikpat labi. Kails Lendrijs un Jānis Timma aktīvi pievienojās Markovičam un Tūlsonam, kopīgiem spēkiem sasniedzot 100 gūto punktu robežu.

Jānis Timma 26:57 minūtēs guva 13 punktus (2p 3/4, 3p 2/2, 1p 1/1), savāca četras atlēkušās bumbas aizsardzībā, izdarīja trīs piespēles, divas reizes kļūdījās, pa divām reizēm pārkāpa noteikumus un izprovocēja piezīmes, kā arī nopelnīja lietderības koeficientu 16.

Tūlsons pabeidza spēli ar sešiem tālmetieniem un 28 punktiem, savukārt Lendrijs un Markovičs pievienoja attiecīgi 17 un 16 punktus. Viesu rindās Amare Stadamairs atbildēja ar 22 punktiem un 10 izprovocētām piezīmēm, tai skaitā realizēja 12 no 16 brīvmetieniem.