11.01.2017. 20:55
Latviešu basketbolists Jānis Timma trešdien guva 27 punktus, kas palīdzēja viņa pārstāvētajai Krievijas komandai Sanktpēterburgas «Zeņit» ULEB Eirokausa otrā posma mačā savā laukumā ar 88:79 (27:16, 16:24, 19:13, 26:26) pieveikt Lietuvas vienību Viļņas «Lietuvos Rytas».

Timma šajā mačā laukumā pavadīja 31 minūti un 44 sekundes, ar 27 gūtiem punktiem kļūstot par šīs cīņas rezultatīvāko basketbolistu.

Latvietis grozā raidīja piecus no sešiem divpunktniekiem, piecus no deviņiem tālmetieniem un abus «sodiņus». Tāpat basketbolista rēķinā sešas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas, divas kļūdas, divi bloķēti metieni, trīs piezīmes un viens izprovocēts noteikumu pārkāpums, kas ļāva tikt pie 31 efektivitātes punkta.

«Zeņit» jau otrās ceturtdaļas sākumā ieguva 13 punktu pārsvaru (29:16), tomēr tālāk atrauties neizdevās un līdz lielajam pārtraukumam Viļņas klubs savu atpalicību samazināja. Otrais puslaiks jau iesākās ar līdzvērtīgu cīņu, «Lietuvos Rytas» basketbolistiem arī panākot neizšķirtu, tomēr vadību pārņemt tā arī neizdevās.

Trešās ceturtdaļas beigās «Zeņit» atkal veica nelielu izrāvienu, bet noslēdzošajā ceturksnī mājinieku pārsvars jau atkal pārsniedza desmit punktus. Ceturtajā ceturtdaļā vairākās epizodēs spilgti nospēlēja arī Timma, kurš bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Sanktpēterburgas klubs nosargāja savu pārsvaru.

Vēl «Zeņit» rindās 14 punktus iemeta Pāvels Sergejevs, bet Lietuvas kluba sastāvā ar 16 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Drū Gordons.

Otrā posma G apakšgrupas kopvērtējuma vadībā ar vienu uzvaru vienā mačā atrodas Artūra Štālberga un Edmunda Valeiko trenētā Krievijas komanda «Ņižņij Novgorod» un Jeruzalemes «Hapoel Bank Yahav», kas turklāt trešdien aizvadīs savstarpēju maču. Trešā ar vienu panākumu divās spēlēs ir «Zeņit», bet zaudējumus abās cīņās piedzīvojusi «Lietuvos Rytas».

ULEB Eirokausā pirmajā posmā 20 klubi bija sadalīti četrās apakšgrupās, pa pieciem katrā. Vienības savā starpā izspēlēja divu apļu turnīru, bet katras grupas četras labākās komandas kvalificējās «Top 16» kārtai, kurā tās sadalītas vēl četrās grupās. Pēc divu apļu cīņā katras grupas divas labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, kur, tāpat kā pusfinālā un finālā, uzvarētāji noskaidrosies sērijā līdz diviem panākumiem.