22.03.2014. 18:48
Šodien negaidītu zaudējumu Aldaris Latvijas Basketbola līgā (LBL) piedzīvoja čempionāta līdere ''Ventspils'', kas izbraukumā lielāko mača daļu bija iedzinējos un ar rezultātu 81:88 atzina ''Liepāja/Triobet'' pārākumu. "Ventspilij" šis bija tikai otrais zaudējums regulārajā turnīrā, taču vicečempionu izredzes uz pirmo vietu kopvērtējumā joprojām ir ļoti labas. Liepājnieki realizēja 14 tālmetienus, bet 21 punktu guva pieredzējušais uzbrucējs Ivars Timermanis (3p. - 7/9).

''Ventspils'' spēli Liepājā aizvadīja bez pamatsastāva saspēles vadītāja Lorenzo Viljamsa, bet Uvja Helmaņa rīcībā bija optimālais sastāvs. Mača ievadā dominēja viesu garie Grants un Butjankovs, kuri pirmajās piecās minūtēs divatā guva vairāk punktus nekā visi liepājnieki kopā, liekot Uvim Helmanim pie rezultāta 5:11 sasaukt pirmo minūtes apspriedi. Pirmo vājuma brīdi ''Liepājai'' palīdzēja pārvarēt pieredzējušais uzbrucējs Ivars Timermanis, kurš īsā laikā realizēja trīs no trim tālmetieniem, turklāt visus pāri sedzēju rokām. Pēc desmit minūtēm uz tablo 19:18, vadībā ''Ventspils''. Spēles turpinājumā ventspilnieki centās meklēt spēka punktus groza apakšā, taču liepājnieku asā aizsardzība nereti piespieda viesus izpildīt sarežģītus metienus vai apslāpēja uzbrukuma ieceres ar noteikumu pārkāpumiem. Mājiniekiem agresīvs abos laukuma galos bija Mažutis, kurš ar precīziem tālmetieniem un savu nepiekāpību aizsardzībā ventiņiem sagādāja pamatīgas problēmas (1. puslaikā deviņi punkti un pārķerta bumba). Puslaika izskaņā precīzu pustālo metienu pēc dribla realizēja mājinieku kapteinis Ate, un, ejot lielajā pārtraukumā, rezultāts uz tablo 33:40 par labu ''Liepāja/Triobet''. Jāatzīmē, ka otrās ceturtdaļas vidū ar precīzu soda metienu 5000 gūto punktu robežu LBL sasniedza ''Ventspils'' aizsargs Sandis Valters, kurš spēli sāka ar 4997 punktiem.

Otrā puslaika sākumā spēle turpināja ritēt pēc ierastā scenārija - ''Liepāja'' turpināja bombardēt no distances (Timermanim - 5/6) un agresīvi darbojās aizsardzībā, trešās ceturtdaļas vidū panākot lielāko pārsvaru līdz šim (53:40) un liekot Robertam Štelmaheram dusmās sasaukt minūtes pārtraukumu. Rezultatīvā trešajā ceturtdaļā Uvja Helmaņa trenētajai komandai izdevās noformēt 10 - 12 punktu handikapu, un pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts 55:65. Teicamu pacēlumu liepājnieki sasniedza ceturtās ceturtdaļas vidū, kad savu septīto tālmetienu realizēja Timermanis (73:59). Ar katru aizvadīto minūti spriedze laukumā pieauga, un ventspilnieki ar presingu un ātriem tālmetieniem spēja pietuvoties līdz mīnus pieci. Ar to gan nebija pietiekami, lai izglābtos no zaudējuma - mājiniekiem uzvaru no soda metiena līnijas nodrošināja amerikāņu aizsargs Hils, un noslēgumā rezultāts uz tablo 81:88, ''Ventspils'' piedzīvo otro zaudējumu regulārajā turnīrā.

''Ventspilij'' šis ir otrais zaudējums 20 spēlēs, kas LBL kopvērtējumā ļauj saglabāt pirmo vietu. Atlikušajās divās kārtās (pret ''Jelgavu'' un ''Turību'') vicečempioniem nepieciešama viena uzvara, lai nodrošinātu uzvaru regulārajā turnīrā.

Uvja Helmaņa vadītā ''Liepāja/Triobet'' ar bilanci 21-11 saglabā sesto vietu turnīra tabulā. Regulāro čempionātu liepājnieki noslēgs ar mačiem pret ''Saldu'', LU, ''Turību'', ''Jēkabpili'' (visas viesos) un ''Jūrmalu''.

Liepāja/Triobet - Ventspils 88:81 (18:19, 22:14, 25:22, 23:26)