14.11.2014. 11:46
Latvijas Basketbola savienība (LBS) vēl nav noskaidrojusi apstākļus saistībā ar Igaunijas komandas Raplas «Tyco» spēlētāja Kristera Zeidaka atzīšanos marihuānas lietošanā, tāpēc vēl ir pāragri spriest par iespējamajām sankcijām, sacīja LBS prezidents Valdis Voins.

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

«Nekādas darbības vēl neveicam, bet savu viedokli drīzumā paudīsim. Nopietns jautājums, tāpēc nevar vilkt garumā, bet arī karstu strēbt nevajadzētu,» norādīja Voins.

2007.gadā par marihuānas lietošanu, kas atklājās dopinga pārbaudē, uz sešiem mēnešiem LBS diskvalificēja Sandi Silavu, kurš tolaik pārstāvēja «Falco/Ķeizarmežs» komandu.

«Nevaru pieņemt vienpersonisku lēmumu. Iespējams sasauksim ārkārtas valdes sēdi. Jāiegūst informācija un jātiek skaidrībā, lai viss būtu objektīvi,» attiecībā par iespējamajām sankcijām pret Zeidaku sacīja Voins.

Jau ziņots, ka «delfi.ee» portālā «Tyco» komandas galvenais treneris Aivars Kūsmā ceturtdien atklāja, ka marihuānas lietošanā spēlētājs atzinies pats. Raplas komandā Zeidaks spēlēja pēdējo pusotru mēnesi, kura laikā kļuva par vienu no komandas līderiem. Zeidaku oktobrī atzina par vērtīgāko spēlētāju Baltijas basketbola līgā.

«Pagājušo sestdien pēc spēles Kristers nodeva dopinga analīzes, un manu uzmanību pievērsa viņa reakcija. Tas radīja jautājumus un ar spēlētāju man bija nopietna saruna, kuras laikā viņš atzinās marihuānas lietošanā. Bez tam, man bija aizdomas, ka viņš, iespējams, lieto kādas aizliegtas vielas,» citēts treneris.

«Šķiet, ka jaunais spēlētājs apzinās lietas nopietnību un ir gatavs uzņemties atbildību, kādēļ esam nolēmuši kopīgi paziņot par to,» sacīja Kūsmā.

Kamēr notiek lietas izmeklēšana, klubs nolēmis apturēt līgumu ar Zeidaku. Par notikušo ir informēta Igaunijas Basketbola savienība. Par iespējamo līguma laušanu lems pēc dopinga testa analīžu saņemšanas - apmēram pēc trim nedēļām.

«Šis ir visnepatīkamākais brīdis manā dzīvē. Ar savu nepārdomāto uzvedību esmu iegāzis Raplas komandu un trenera autoritāti. Man ir liels kauns, kādēļ atvainojos visiem spēlētājiem, trenerim, kluba vadībai, sponsoriem un, protams, mūsu līdzjutējiem, kuri mani vienmēr uzņēmuši ļoti silti un nav pelnījuši ciest no manas muļķīgās kļūdas,» paziņojumā vēsta Zeidaks.Latvijas In-line hokeja federācija Uzvaras prospekts 17-14, Baloži, Ķekavas n., LV-2128
Titova Jeļena Aerobika, Sporta dejas, Akrabatiskajs Rok-n-Rols
FTA
Reģistrēties