13.12.2012. 16:42

Latvijas hokeja izlase Euro Ice Hockey Challenge turnīrā Francijas pilsētā Lionā pirmajā spēlē tiekas ar Dāniju. Spēles 2.trešdaļā rezultāts ir neizšķirts 1:1. Latvijai izcēlies Roberts Jekimovs, bet dāņiem vārtus guvis Lasse Lasens.

Tiešraide vērojama Sportacentrs.com TV

Spēli abas komandas sāka izteikti mierīgā un piesardzīgā tempā, pirmajās minūtēs vārtu gūšanas iespējas neradot. Trešdaļas sestajā minūtē noraidīts tika Ronalds Ķēniņš, bet mazākuma laikā vienreiz Latvijas izlasi no vārtu zaudēšanas glāba Māris Jučers. Dānijas komanda gan nepaguva vairākumā aizvadīt pilnas divas minūtes, jo noraidīts drīz vien tika arī šīs vienības hokejists, bet sekojošajās vairākuma sekundēs iespēju izcelties neizmantoja Miks Indrašis.

Trešdaļas vidū Latvijas valstsvienība pēc Artūra Ozoliņa noraidījuma vēlreiz palika mazākumā, tomēr spēja savu vārtu drošību nosargāt, vairākas reizes teicami spēlē iesaistoties Jučeram. Komandām atsākot spēli pilnos sastāvos, pārsvars bija pārgājis Dānijas vienības pusē, kas regulāri veica metienus pa Latvijas izlases vārtiem. Dānijas hokejistu dominances brīdi pārtrauca bīstami Indraša un Ginta Meijas metieni, tomēr pārliecinoši darbojās pretinieku vārtsargs Patriks Galbraits. Mazliet vēlāk noraidīts tika Kristaps Sotnieks, tomēr mazākuma minūtēs Latvijas vienība darbojās ļoti pārliecinoši. Nosargāt savus vārtus neskartus līdz pirmās trešdaļas beigām Latvijas vienībai gan neizdevās, jo pēdējā minūtē nepiesegts Jučera sargāto vārtu priekšā palika Lasens, atklājot cīņas rezultātu.

Pirmajā spēlē pret Dāniju vārtus sargā Māris Jučers. Ārpus spēles pieteikuma palicis aizsargs Mārtiņš Jakovļevs un uzbrucējs Lauris Bajaruns. Šodien kapteiņa pienākumus pilda Oskars Bārtulis un viņam asistē Kristaps Sotnieks un Ronalds Ķēniņš.

Piektdien plkst.21.00 mūsu izlase tiksies ar mājiniekiem francūžiem, bet sestdien plkst.16 spēlēs ar Slovēniju.

Euro Ice Hockey Challenge turnīrs. 2012.gada 13.decembris. Sports de Gerland arēna, Liona, Francija.

Latvija - Dānija 1:1 (0:1; 1:0; 0:0)

Vārti: 19:32 L.Lasens (R,Nīlsens, J.Jakobsens) 0:1; 27:52 Jekimovs (Jerofejevs, vair.) 1:1;

Vārtsargi: Māris Jučers - Patriks Galbraits

Soda minūtes: 6-16